בעוד צה"ל מעמיק הפגיעה בחמאס הנשיא הפלסטיני ייצא היום לטורקיה, בחריין וקטאר בניסיון להשיג הפסקת אש. בשיחה עם עיתונאים בקהיר הביע תמיהה מדוע חמאס סירב ליוזמה המצרית, ואמר כי דווקא הג'יהאד האיסלאמי גילה גמישות. "הפעולה הקרקעית תסבך את העניינים." אמר. בכירי חמאס וג'יהאד: "ישראל תשלם ביוקר, ערוכים לכל האפשרויות."

האם אבו מאזן יצליח להשיג הפסקת אש? כוחות גדולים של צה"ל ממשיכים לפעול בעוצמה ברצועת עזה אבל הנשיא הפלסטיני אבו מאזן אינו מרים ידיים והוא מתכוון לצאת היום (ו') למסע דילוגים בטורקיה ומשם ימשיך לבחריין ולקטאר במסגרת מאמציו להשיג הפסקת אש.

אבו מאזן הביע תמיהה מדוע חמאס מסרב לקבל את היוזמה המצרית להפסקת אש ואמר כי דווקא אצל הג'יהאד האסלאמי זיהה נכונות רבה יותר לעבוד עם היוזמה. בשיחה עם עיתונאים מצרים ציין אבו מאזן כי הוא זה שביקש ממצרים להציג יוזמה להפסקת אש למרות שידע כי "חמאס יעורר בעיות", כלשונו.

עוד אמר שהעביר לישראל מסר לפיו הפעולה הקרקעית ברצועה תסבך את העניינים ואת המאמצים להפסקת אש. הוא הבהיר כי מסוף רפיח ייפתח רק על בסיס הסכם המעברים מלפני עשור שמצרים אינה צד בו. ההסכם הושג בין ארצות הברית, האיחוד האירופי, ישראל והרשות הפלסטינית וקבע בין השאר כי משמר הנשיאות הפלסטיני יוצב במסוף וניתנה אפשרות לישראל מרחוק לפקח על הנעשה במסוף. אבו מאזן ייפגש היום בקהיר עם שר החוץ של צרפת ומשם ימשיך למסעו. הוא ייפגש באיסטנבול עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן באמץ לרתום את הטורקים ליוזמה המצרית ולהפעיל לחץ על חמאס.

בכיר חמאס בלבנון אוסאמה חמדאן אמר אמש כי הרחבת הפעילות הצבאית ברצועת עזה היא ניסיון ללחוץ על חמאס והארגונים האחרים לקבל את העיקרון של רגיעה תמורת רגיעה, וזה לא יקרה כלשונו. דובר הג'יהאד האסלאמי בעזה דאוד שיהאב אמר לערוץ הטלוויזיה של הארגון כי ארגונו אינו רוצה בפעולה קרקעית או במלחמה אך ערוך ומוכן לכל האפשרויות.

סגן מנהיג הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחאלה שוהה בקהיר במסגרת המגעים להפסקת אש. בראיון לערוץ הטלוויזיה הלבנוני אלמיאדין אמר כי "עד כה אנו עדיין מדשדשים במקום ונמצאים בשלב ראשוני. איני יכול לומר שיש אותות המבשרים על הסכם רציני עד לרגע זה. אנו דורשים שהפסקת האש תהיה בעת ובעונה אחת עם הסרת המצור ומנסים להכניס תיקונים ביוזמה המצרית".

נציג הרשות הפלסטינים באו"ם ריאד מנסור הביע תקווה ש"המגעים האינטנסיביים מאוד בקהיר" יולידו הפסקת אש "תוך שעות". בשיחה עם סוכנות AP הזהיר מפני נפגעים רבים בפעולה קרקעית: "מקווים שהפסקת אש תיכנס לתוקף בהקדם לפני שיוקז דמו של עוד פלסטיני אחד".