ראש הממשלה: חמאס זה כמו אל-קאעדה. צה"ל ימשיך להילחם עד להשגת מטרות המבצע, סיים את נאומו 'אנחנו נלחמים על הבית, אנחנו נשמור על הבית. מזכיר האו"ם אמר כי הוא מכיר בזכות ישראל להגנה עצמית, והדגיש: "צריך להפסיק להילחם ולהתחיל לדבר".

בתום פגישתם של מזכ"ל האו"ם באן קי מון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כינסו השניים מסיבת עיתונאים משותפת, ובתחילתה אמר ראש הממשלה כי "קיבלנו את הפסקת האש שביקשו האו"ם והצלב האדום. חמאס הפר אותה". מזכ"ל האו"ם אמר כי זו העת "לדבר ולא להילחם".

מזכיר האו"ם הבהיר כי מכיר בזכותה של ישראל להגן על עצמה, אך הדגיש כי "ישראל היא מדינה חזקה, ועליה לנהוג בריסון מרבי". לדבריו, "פעולות צבאיות לא יגדילו את היציבות של ישראל. אין אלטרנטיבה לפתרון שתי המדינות, וצריך לקדם חופש וצדק לכל האזרחים".

ראש הממשלה בנימנין נתניהו הטיל על חמאס את האחריות למשבר ואמר. "נמשיך לעשות את הדרוש כדי להגן על אזרחינו", הבהיר. "אני לא צריך להזכיר שקיבלנו את ההצעה המצרית, שנתמכה באו"ם ובאירופה", אמר נתניהו לבאן. "קיבלנו את הפסקת האש שביקשו האו"ם והצלב האדום – וחמאס הפר גם אותה". ראש הממשלה אמר כי "חמאס משתמש באזרחים כמגן אנושי ומציב אותם בקו האש, אך אנו עושים הכל כדי להימנע מפגיעה באזרחים".

נתניהו המשיך ואמר "חמאס הוא כמו דאעש, כמו אל-קאעדה וכמו בוקו חראם. יש קבוצות אסלאמיות שפועלות נגד הפלורליזם ונגד החופש. חמאס לא רוצה פתרון של שתי מדינות – הוא לא רוצה פתרון של אף מדינה, הוא רוצה בהשמדתנו. לישראל אין ברירה אלא להגן על עצמה. זו הזכות שלנו. צה"ל ימשיך להילחם במטרות חמאס עד שתושג מטרת המבצע – השבת השקט והביטחון לאזרחי מדינת ישראל תוך כדי פגיעה משמעותית בתשתיות החמאס".

מזכיר האו"ם אמר לנתניהו בצהריים כי הוא מוסר את תנחומיו הכנים לעם ישראל על הנפגעים הרבים במערכה. "עמדתי ברורה. אני מגנה את ירי הרקטות, ועליו להיפסק", הדגיש בפתח דבריו. "ראיתי יחד עם ראש הממשלה את הרקטות. זה מזעזע. אף מדינה לא תוכל לקבל זאת. אני מגנה את השימוש בבתי ספר, בבתי חולים ובמסגדים למטרות צבאיות", אמר.