בישראל: הפסקת אש, בעזה: החמאס יורה על ישראל

31 מנהרות טרור נחשפו מאז תחילת הפעילות הקרקעית בעזה, מתוכן 11 הושמדו והוצאו מכלל שימוש • מעל 3,670 מטרות טרור הותקפו מתחילת המבצע • בכיר בצה"ל: "מחצית מהמנהרות ההתקפיות של האויב הושמדו ע"י כוחות צה"ל"

אתמול הסכימו הקבינט לבקשתם של ג'ון קרי והאו"ם והודיעו על הפסקת אש מהבוקר בשעה שמונה ועד שמונה בערב (מוצ"ש) מאוחר יותר נתנו הארכה  של עוד 4 שעות שתסתיים בחצות.

גם בשעות של הפסקת האש המשיכו בחמאס לשגר רקטות לעבר ישראל, אם כי במינון נמוך יותר ורק בעוטף עזה, בשעה האחרונה שיגרו מספר טילים גם לעבר השפלה, ואזעקות צבע אדום נשמעו באזור אשקלון והסביבה.

במהלך הימים האחרונים המשיכו כוחות צה"ל במאמץ לסיכול מנהרות טרור ברחבי רצועת עזה. הלוחמים חשפו היום ארבע פירי מנהרות, כוחות ההנדסה ממשיכים לפעול לאיתור, מיפוי והשמדה של המנהרות ברצועת עזה. הכוחות, מובילים את תהליך השמדת המנהרות של חמאס. זאת תוך שליטה בתהליכי הטיפול וההשמדה בצורה מקצועית. התהליך כולל הגדרת פתרון מקצועי וייחודי לכל מנהרה, בהתאם למאפייניה הייחודיים.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, התייחס הערב להמשך הפעילות במסגרת מבצע "צוק איתן". "הצבא מצוי בשעות האחרונות בהיערכות מלאה ברצועה", ציין. עם תום הפסקת האש ההומניטרית שהוכרזה החל מ-8:00 בבוקר למשך 12 שעות, אמר דובר צה"ל כי "צריך להבין מהי הפסקת אש. אנו מכירים חלון זמנים הומניטרי, ובתוך המסגרת הזו הדרג המדיני הנחה אותנו להמשיך ולהשמיד מנהרות. מבחינתנו, המשימה העיקרית ממשיכה ופועלת בתוך רצועת עזה, ואנו ממשיכים להשמיד מנהרות בשעות אלה כפי שעשינו לאורך כל היום".

כאמור בשעות האחרונות הוארך חלון הזמנים של הפסקת האש ההומניטרית לפרק זמן של ארבע שעות נוספות, עד חצות. "בהנחה שתיפתח אש – אנו נגיב", הדגיש תא"ל אלמוז. גם בימים אלה נותרו משימות רבות לביצוע. "אני מציע להוריד את מושג הזמנים מסדר היום. יש עוד משימות ועוד הרבה פעילות לעשות ברצועה, וצריך להבין שאנו מפרקים את מערך המנהרות של החמאס, או את רובו", קבע דובר צה"ל. "איננו יכולים להבטיח הצלחה מלאה, אך אנו ממשיכים לפעול. הגענו למנהרות בזכות מודיעין טוב, והן מטופלות על ידנו. אנו ממשיכים להשמיד אותן, ויש הרבה כוחות שפועלים בשטח, כולל טנקים, ארטילריה וכוחות הנדסה. אנו נצא מהשטח כשמנהרות מושמדות", סיכם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *