תוך כדי המשך הירי: ישראל נענתה לבקשת האו"ם והחליטה לנצור את האש עד מחר בחצות. חמאס: "אין הפסקת אש קודם הסגת הכוחות מהרצועה."

לאחר 3 שעות של ישיבת קבינט הוחלט ברוב של 5 נגד 3 להיענות לבקשת האו"ם, ולהאריך את תוקפה של הפסקת האש ההומניטרית ב-24 שעות נוספות עד מחר בחצות.

יצויין שמדובר בהפסקת אש חד-צדדית מצד ישראל היות והחמאס ממשיך בשלו – ירי הרקטות לעבר ערי ישראל.

בתגובה להחלטת ישראל, דובר חמאס, סמי אבו-זוהרי, הבהיר כי "אין הפסקת אש", ושהארכתה הינה מהלך חד-צדדי של ישראל, לדבריו, חמאס לא יקבל שום הפסקה לפני שצה"ל מסיג תחילה את כוחותיו הקרקעיים מרצועת עזה.

גורמים מדיניים טוענים כי במהלך הפסקת האש ההומניטרית שהתקיימה בשבת החולפת, כוחות צה"ל איתרו עוד ארבע מנהרות ברצועת עזה. וכי צה"ל ימשיך לפעול נגד המנהרות גם במהלך 24 השעות הקרובות.

במוצאי השבת, מיד עם תום ההפוגה התחדש הירי מעזה. ארבעה פצמ"רים נפלו במועצה האזורית אשכול, ובהמשך נורה מטח נוסף לאשכול. לאחמ"כ נשמעו אזעקות גם באשקלון ובשפלה. שתי רקטות יורטו מעל גדרה ושתיים בשמי אשקלון.

במועצה האזורית שדות נגב נפצע ישראלי באורח קשה מפגיעת פצמ"ר ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

במהלך הפסקת האש ההומניטרית ממשיכים כוחות צה"ל ברצועת עזה בהריסת מנהרות הטרור שמובילות לישראל. במהלך 12 שעות ההפוגה הראשונות, שהסתיימו בשמונה בערב, נמשכה הפעולה כמתוכנן – וכך צפוי להמשיך הצבא גם בשעות הקרובות.