הפסקת אש? החמאס ממשיך לשגר טילים, מטחים כבדים הבוקר

אמש הודיע הקבינט על הארכת הפסקת אש ל24 שעות נוספות | החמאס הודיע שאינה מקבל את זה ואכן ממשיך לירות | הבוקר מטחים לעבר גוש דן, השרון, והדרום | ובישראל? ממשיכים לא להגיב

הבוקר למרות החלטת שר הקבינט המדיני-ביטחוני להאריך את תוקפה של הפסקת האש ההומניטרית ב-24 שעות נוספות, המשיכו ארגון החמאס לירות טילים לעבר ישראל, מטח כבד שוגר הבוקר (ראשון) לעבר ערי השרון, גוש דן, אשדוד ואשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה טילים בשמי פתח תקווה ואשדוד, רקטות נוספות התפוצצו בשטחים לא מיושבים – באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון.

מוקדם יותר התפוצצו רקטות בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול. נפילה אחת גרמה נזק לכלי רכב, אך לא לנפגעים. נפילה נוספת פגעה ברפת וגרמה למות פרה, נפילה נוספת היה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. בכל המקרים, לא דווח על נפגעים.

דובר החמאס, סמי אבו-זוהרי הבהיר מיד לאחר הודעת ישראל על החלטת הקבינט,  כי "אין הפסקת אש", ושהארכתה הינה מהלך חד-צדדי של ישראל. לדבריו, על צה"ל להסיג תחילה את כוחותיו הקרקעיים מרצועת עזה.

יצוין כי למרות ההחלטה להאריך את הפסקת אש, ממשיך צה"ל לפעול נגד מנהרות הטרור  של החמאס שנחשפו ברצועת עזה. במהלך היממה החולפת איתרו כוחות צה"ל חמש מנהרות בשטח רצועת עזה. קצין בכיר בצה"ל הדגיש כי כוחות הצבא ימשיכו בפעילות זיהוי והשמדת מנהרות ברצועה.

שר הפנים, גדעון סער, תקף את החלטת הקבינט להאריך את הפסקת האש, והבהיר כי "אין ספק שצריך לסיים את הפארסה הזאת ולפעול בכל העוצמה". לדבריו, "כבר אתמול בערב הודיע חמאס שהפסקת האש מיצתה את עצמה, ואני לא חושב שיש דבר כזה הפסקת אש חד-צדדית. על צה"ל לחזור ולפעול בהיקף רחב יותר ולהעמיק את התמרון הקרקעי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *