הצבא המצרי הודיע היום (א') כי השמיד 13 מנהרות המחברות בין סיני לרצועת עזה. מנהרות אלו מצטרפות ל- 1,639 מנהרות שקהיר הרסה.

13 מנהרות של ארגון החמאס נהרסו היום ע"י צבא מצרים, המנרות חיברו בין חצי האי סיני לרצועת עזה. כך ע"פ פרסום רשמי של קהיר. השמדת מנהרות אלו ע"י הצבא המצרי מצטרפות ל- 1,639 המנהרות שהחריבה מצרים.

כוחות ביטחון רבים הוזרמו על חצי האי סיני מאז הדחתו של מוחמד מורסי נציג האחים המוסלמים, מטרת הצבא המצרי היא להילחם בגורמי האיסלאם הקיצוני, וכן להשמיד ולמגר את המנהרות הרבות המשמשות את ארגון הטרור – חמאס להברחת אמל"ח, מזון ודלקים זאת לאור המצור שבו מצוי הארגון.

יחסי קהיר – חמאס רשמו הידרדרות עם הדחתו של מורסי ועלייתו לשלטון של הנשיא כיום עבדאל-פתאח א-סיסי, ע"י הפיכה צבאית בחודש יולי 2013.

בקהיר הרבו להאשים את ארגון החמאס כי היא שלוחת "האחים המוסלמים" ברצועת עזה, וכי הארגון מעורב במספר רב של פיגועי טרור בתוך מצרים. המצרים טענו כי הפיגועים גברו מאז הדחת מורסי.

צבא מצרים פעל ביד קשה בכדי לדכא את תומכיו של הנשיא המודח מורסי. במהלך זה נהרגו למעלה מ-1,400 בני אדם. בעימותים אלימים שנערכו ברחובות נעצרו מאות בכירים מתנועת "האחים המוסלמים", רבים מהם נשלחו לבלות שנים ארוכות בכלא.

כתגמול על הדיכוי הברוטלי של תומכי מורסי, גורמים מהאיסלאם הקיצונים טוענים כי הם מבצעים תקיפות נגד כוחות ביטחון מצריים.