ישראל לא קיבלה את הפסקת האש, ובשטח, נוצרים האש

גורם ישראלי בכיר אומר כי ישראל לא קיבלה את הצעת חמאס להפסקת אש הומניטרית החל מ-14:00 ל-24 שעות. בשטח אין תקיפות של צה"ל ברצועה מה שמגביר את הדיווחים על הנחייה לכוחות לנצור האש.

אש בהפסקה: בעוד האו"ם מעביר מסרים מעזה כי החמאס מוכן להפסקת אש הומניטרית בת 24 שעות החל מהשעה 14:00 בצהריים, גורם ישראלי בכיר טוען כי ישראל לא קיבלה את ההצעה של חמאס להפסקת אש. ולא תיתן לחמאס את ההחלטה מתי לירות ומתי להפסיק

רה"מ נתניהו הבהיר בראיון לתקשורת הזרה כי חמאס הפר כבר 4 פעמים הפסקות אש לצרכים הומניטריים ולא ייתכן שארגון הטרור יכתיב לנו מתי נוצרים את האש ומתי ממשיכים.

שליח האו"ם למזה"ת רוברט סרי הבהיר כי הוא פנה אתמול הן לישראל והן לחמאס בבקשה "להפסקת אש ל-24 שעות וישראל נענתה. חמאס הודיע כי הוא מוכן לכך. פניתי לישראל וביקשתי שישראל תיענה לבקשה הזו, אך ישראל טרם השיבה. אני מקווה שישראל תיענה בחיוב, ההפוגה הזו תאפשר שקט לתושבי ישראל ולתושבי עזה. אני קורא לתושבי עזה לא לצאת לרחובות עד שהפסקת האש תיכנס לתוקף".

קודם לכן דווח כי חמאס הודיע שמוכן להפסקת אש הומניטרית בת 24 שעות החל מהשעה 14:00 בצהריים. "בתגובה להתערבות של האו"ם ובהתחשב במצבו של עמנו ולרגל חג עיד-אל פיטר, הוסכם בין פלגי ההתנגדות לאשר רגיעה הומניטרית", אמר דובר החמאס סאמי אבו זוהרי.

יצויין כי השיגורים מרצועת עזה לעבר יישובי הדרון נמשכים במלוא עוזם, שעות ספורות קודם להודעה של חמאס על הרצון להפסקת אש בת יממה, פנו נציגי הארגון לשליח האו"ם רוברט סרי וביקשו ממנו את ההפסקת אש גם מהצד הישראלי.

על פי הדיווחים, בארגון הטרור החליטו לוותר על חלק מהתביעות שלהם בכדי לקבל הפסקת אש- ובראשן הדרישה שכוחות צה"ל ייסוגו משטח הרצועה גם כשמדובר על הפסקת אש הומניטרית ולא קבועה.

הקבינט מכונס בשעה זו בכדי לדון בהתפתחויות האחרונות, ולקבל החלטות לגבי המשך המהלך האם לקבל את בקשת החמאס או להמשיך בפעילות ההתקפית. הבוקר לנוכח אי קבלת ההפסקת אש הישראלית ל-24 שעות עד חצות והמשך שיגורי מטחי הרקטות, ולאחר שחייל צה"ל נוסף נהרג מירי פצמ"ר בזמן שאמור היה לשמש את הפלסטינים לצרכים הומניטריים, הנחו נתניהו ויעלון את צה"ל לחזור ולפעול במלוא העוצמה נגד ארגון הטרור העזתי. "חמאס הוא האחראי לכל פגיעה שתהיה בתושבים כתוצאה מהפרה זאת", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה. ‎

הודעת דובר צה"ל שנמסרה לתקשורת נאמר כי "לאור הירי החוזר ונשנה מצד חמאס בחלון ההומניטארי שסוכם עבור רווחת האוכלוסייה האזרחית בעזה, תחודש מעתה הפעילות ההתקפית מן האוויר, מן הים ומן היבשה בעוצמה ומתוך חופש פעולה מלא. במערכת הביטחון שבים וקוראים לאוכלוסייה הפלסטינית שלא להתקרב לשטחי הלחימה."

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *