רה"מ בראיון ל-CNN: "חמאס הפר 4 הפסקות אש, רק היוזמה המצרית על הפרק"

המישור ההסברתי: ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין לכלי תקשורת בארה"ב ואמר כי "חמאס הפר הפסקות אש שהוא עצמו יזם, וכי היוזמה המצרית היא היחידה שעומדת על הפרק מבחינת ישראל" והדגיש כי היא תוביל גם להקלות עבור התושבים בעזה. מטחים כבדים לעבר יישובי הדרום.

"צוק איתן" בעולם: ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין במהלך אחה"צ לכלי תקשורת שונים בארצות הברית, ואמר כי ישראל תנקוט כל פעולה שיש בה צורך, היוזמה להפסקת אש של המצרים – היא היחידה שנבחנת מטעם ישראל ותביא לסיום הלחימה באם תאושר על ידי 2 הצדדים.

בראיון לרשת CNN אמר ראש הממשלה כי "חמאס הפר את הפסקות האש שהוא עצמו יזם ושישראל הסכימה להן, ישראל תנקוט כל פעולה שיש בה צורך כדי להגן על עמנו".

במהלך הראיון הרחיב ראש הממשלה את דיבורו בעניין הפרות החמאס: "הם מפרים בעצמם את הפסקת האש שהם רצו. ישראל עושה מה שכל מדינה, כמו ארה"ב, הייתה עושה. אם בארה"ב 80 אחוז מהציבור היו תחת איום טילים והיו צריכים לרוץ למקלטים, ואם היו נחפרות מנהרות מתחת לערים האמריקניות, אז גם היא הייתה פועלת כך. הדרך היחידה לפתור את המשבר היא היוזמה המצרית, כולל פירוק חמאס מנשק, שיוביל גם להקלות כלכליות עבור תושבי עזה".

נתניהו הוסיף ואמר לכלי התקשורת: "בחמאס סומכים על חוסר ידיעת העולם בצל התמונות שמראות רשתות הטלוויזיה הזרות" "הם רוצים גם להבעיר את הגדה. אנחנו לא רוצים לראות אזרח אחד נפגע ברצועת עזה. לחמאס לא רק שלא אכפת להרוג את אזרחינו, אלא גם לא אכפת להם להתחבא מאחורי האזרחים שלהם והם דורשים מהם להישאר בבתים למרות שאנחנו מבקשים מהם להתפנות. חמאס אחראי והוא צריך לשלם על זה".

בתוך כך, מטח כבד שוגר אחר הצהריים מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. אישה נפצעה בינוני מפגיעת פצמ"ר בביתה שבנחל עוז. היא פונתה לבית החולים ברזילי באשקלון. אזעקה נשמעה גם בקריית גת והסביבה, כיפת ברזל יירטה בשמי העיר 4 רקטות, בשמי באר שבע יורטה גם כן רקטה, עוד 3 נפלו בשטחים פתוחים בסביבות העיר. קודם לכן התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים בתחומי המועצה האזורית שדות נגב. שלוש רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, ורקטה אחרת התפוצצה במועצה האזורית חוף אשקלון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *