בטקס הממלכתי לציון 9 שנים לעקירה מגוש קטיף שיזם מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, נאם שר הפנים גדעון סער ואמר כי "היעד הלאומי שלנו שהוצג גם על ידי ראש הממשלה הוא פירוז רצועת עזה. זה יעד נכון וליעד זה יש לחתור בנחישות" • ראש עיריית ירושלים שהשתתף בטקס, אמר, כי תשובתנו מול הטרור היא בניה בכל חלקי ושכונות ירושלים

מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, ערך אמש (א') את הטקס הממלכתי לציון 9 שנים לעקירה מגוש קטיף במרכז בגין בירושלים. האירוע התקיים השנה בסימן עשור ל"שרשרת האנושית". באירוע נשאו דברים שר הפנים ח"כ גדעון סער וראש העיר ירושלים ניר ברקת.

שר הפנים גדעון סער: "היעד הלאומי שלנו שהוצג גם על ידי ראש הממשלה הוא פירוז רצועת עזה. זה יעד נכון וליעד זה יש לחתור בנחישות. להערכתי יהיה קשה להגיע להשגת יעד זה כל עוד משטר הטרור החמאסי בעזה עומד על קנו. לא ניתן להסיר את המצור על עזה כל עוד משטר הטרור של החמאס שולט בה.

"יש להדק את המצור על עזה. אין לוותר על אינטרסים לאומיים ואסטרטגים של ישראל כדי לקבל אהדה זמנית בדעת הקהל הבינל. ראינו כיצד עקירת ההתיישבות בגוש קטיף פוגעת באופן ישיר בביטחון. כשם שאותם מתיישבים היו חגורת הביטחון של עם ישראל כך ההתיישבות ביהודה ושומרון היא חומת המגן בשפלת החוף, במרכז, בגוש דן וירושלים ולכן צריכים לשמור עליה ולחזק אותה. מדינה פלסטינית תקים סכנה חמורה לביטחון ישראל. מי יוכל לומר לתושבי ירושלים לתושבי ראש העין לתושבי כפר סבא שהם לא יקומו עם מנהרות טרור מתחת לבתיהם אם חלילה נתפתה לאלה שעכשיו, עוד במהלך המלחמה, מדברים על האופק המדיני. האופק הזה שהם מבקשים לצייר הוא סכנה חמורה לביטחון אזרחי שיראל."

ניר ברקת במרכז גוש קטיףראש העיר ירושלים ניר ברקת: העיר ירושלים בכתה וכאבה נוכח 11 הבנים שנקברו בחלקת הקבר הטרייה בהר הרצל. האובדן הוא גדול והמחיר הוא כבד מנשוא. אלו דמעות של כאב אבל גם של נחישות ועוצמה. אלו ממש לא רגעי ייאוש אלא רגעים של אחדות של אומה שיודעת על מה היא נלחמת ומול איזה אויב היא נלחמת. החמאס הכין מארבים, מנהרות ורקטות אבל לא העריך נכונה את עוצמת העם המאוחד שלנו בשעת סכנה, הוא לא העריך את אחדותנו האיתנה.

החמאס ושונאי ישראל מבקשים לעקור את קו ההתיישבות של קו יישובי עוטף עזה. הם מבקשים לייצר לנו לחץ כפי שעשו לנו אז במטרה שננטוש את היישובים. אין ספק לאף אחד מאיתנו שמטרתם רחבה הרבה מעבר לכך. מטרתם הסופית היא לסלק אותנו מירושלים, להשמיד כל זכר לעם ישראל בארץ ישראל. תשובתנו לחמאס ושונאי ישראל היא בלכידות של עמנו ונחישותנו להגן על עצמנו. יש קו ישיר שמחבר בין האירוע הערב, 9 שנים לעקירה מגוש קטיף, ולחודש הלחימה שאנו עוברים בעזה.

היום אנו מבינים את השלכות מהלך ההתנתקות שבמקום שההקרבה תביא לקרבה בין העמים, הרי שהחמאס ושונאי ישראל ראו בעקירת ההתיישבות שלב בעקירת עם ישראל מכל ארץ ישראל. את משל גוש קטיף ראוי שנלמד ונזכור גם כאן בירושלים, בדרום ובכל הארץ. מול הטרור תשובתנו היא אחת – לעמוד איתן לחזק את ההתיישבות בכל מקום, לבנות את ירושלים על כל שכונותיה וחלקיה ולהמשיך את רוח האחדות לבנות ולהיבנות."