במהלך סיור שקיים השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, עם בכירי משרדו בעיר הודיע על הענקת יותר מ-8 מיליון שקלים למלחמה בפסולת בעיר • במסגרת הפרויקט יוצבו לראשונה פחים מוטמנים מהמודרנים ביותר בישראל, שיביאו להפחתת תנועת משאיות הזבל בעיר, ימנעו ריחות רעים והפצת מזיקים ועוד ​

השר להגנת הסביבה, ח״כ עמיר פרץ, ביקר שלשום (ב') בשדרות ובפגישה עם ראש העיר, אלון דוידי, הודיע כי משרדו יקצה לא פחות מ-8.6 מיליון שקלים בקידום מהפכת המיחזור בעיר ואף הצבת פחי אשפה מוטמנים וייחודיים בכל רחבי העיר.

הפחים המוטמנים ישפרו את חזות פני העיר וימנעו פיזור של הפסולת בסביבתם והפצת מזיקים וריחות רעים. בנוסף, נפחם של הפחים המוטמנים נחשב לגדול מאוד ויביא להפחתת כמות נסיעת משאיות הפסולת ברחבי העיר. כיום ישנם בעיר 230 מכולות ומיכלי אצירה גדולים (״מיכלי צפרדע״).

תקציב המשרד לתמיכה בשדרות כולל בתוכו גם סיוע בסך 4.6 מיליון שקלים לקידום הפרויקט הלאומי להפרדת פסולת בבתי התושבים. במסגרת פרויקט זה תושבי העיר יקבלו פח חום אליו ישליכו פסולת אורגנית ושאריות מזון. פסולת זו תמוחזר ותשמש להפקת חשמל ירוק ודשן, במקום להטמין אותה בקרקע ובכך לגרום לזיהום הקרקע, האוויר והמים. כבר כיום יותר ממיליון ישראלים משתתפים בפרויקט לאומי זה ומפרידים פסולת כבר בביתם.

השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ: "הממשלה חייבת להוכיח שלחבק את הדרום זה לא רק בעת המלחמה אלא גם בענייני שגרה. לכן הגענו כדי לבדוק באילו נושאים אפשר לסייע ואנו בהחלט מצאנו תחומים רבים כמו הפסולת החקלאית, שיפור איכות הסביבה במועצות האזוריות ובשדרות עצמה ואני מאמין שזו הדרך להעניק את התחושה לתושבים שאכן אנו עומדים לצידם".

במהלך הסיור ביקר השר פרץ גם במועצה האזורית אשכול, שדות נגב ושער הנגב. המשרד להגנת הסביבה יעניק למועצות אלה תמיכה כספית לעידוד מהפכת המיחזור וסיוע לאכיפה סביבתית. מועצה אזורית אשכול תקבל מהמשרד 1.64 מיליון שקלים. מועצה אזורית חוף אשקלון תקבל 520 אלף ₪. מועצה אזורית שדות נגב תזכה לתמיכה כספית בסך 800,000 ₪ ומועצה אזורית שער הנגב תקבל תמיכה כספית מהמשרד בסך של מיליון וארבעים אלף שקלים. התמיכות ינתנו, בין היתר, בהתאם למספר התושבים.

השר פרץ עם אלון שוסטר, ראש המועצה אזורית שער הנגב.
עמיר פרץ עם אלון שוסטר, ראש מועצה אזורית שער הנגב

בתמונה הראשית: השר פרץ עם ראש העיר שדרות, אלון דוידי.