נשיא הצלה"א הבינלאומי: "הסבל האזרחי הקיים בשני צידי הגבול הוא אחד"

נשיא הצלב האדום הבינלאומי, פיטר מאורר, ביקר במד"א יחד עם שרת המשפטים, ח"כ הגב' לבני שהסבירה לו: "אינני יכולה לתת לאזרחים לחיות בפחד הזה" • השניים נפגשו עם תושבי עוטף עזה והדרום, בהם עובדי ומתנדבי מד"א שסיפרו על החיים בצל הרקטות ואיום המנהרות • "פגשתי קורבנות בישראל וברצועת עזה, ודיברתי עימם. הם חולקים את אותו הסבל. כדי לסיים את העימות נדרשת מעורבות פוליטית" אמר מאורר

היום (ד') הגיע נשיא הצלב האדום הבינלאומי, פיטר מאורר, לביקור בתחנת מד"א באשדוד. אל הביקור התלוותה שרת המשפטים, ח"כ הגב' לבני והשניים נפגשו עם תושבי עוטף עזה ויישובי הדרום, חלקם עובדי ומתנדבי מד"א.

עופר וקנין, בן ה-12 מקיבוץ יד מרדכי, בנו של סגן מנהל מחוז דרום במד"א, סיפר על החשש מאיום המנהרות: "אני מפחד לקום בלילה ולמצוא מחבל התוך הבית שלנו", אמר.

יוני יגודובסקי, מנהל המחלקה הבינלאומית במד"א, דיווח על פעילות מד"א במהלך הלחימה להעברת חולים כרוניים קשים מרצועת עזה לטיפול בבתי חולים בארץ. "לצערנו, ברצועת עזה הסכימו שנעביר רק חמישה חולים, למרות ששבנו והצענו את עזרתנו".

נשיא הועד הפועל של מד"א, ד"ר נעם יפרח: "חשוב לנו לעבוד כאן מסביב לשעון, ולאזרחי ישראל חשוב לישון כאן בידיעה שמישהו חושב עליהם מעבר לים. תודה לך על הביקור", אמר למאורר.

שרת המשפטים, הגב' לבני, אמרה למאורר: "אני יודעת שאתה בא כעת מעזה, שם נחשפת למראות לא פשוטים. יש לישראל את כיפת ברזל, אבל העובדה שיש לנו אותה אינה אומרת שאפשר לחיות ללא פחד. ביקשנו לחלוק איתך כאן את התחושות של אזרחי ישראל החיים תחת איומי טילים ומנהרות, ואף נחשוף בפניך את פעילותנו הצבאית על מנת שתיווכח שאנו פועלים בהתאם לחוק הבינלאומי. כמקבלת החלטות, אני יודעת שאינני יכולה לתת לאזרחים לחיות בפחד הזה, ואני מכבדת את רצונך וכוונותיך לסייע מהבחינה ההומניטרית", אמרה לבני.

נשיא הצלב האדום, פיטר מאורר, אמר בתום הביקור: "ראיתי לא מעט קונפליקטים מסביב לעולם, וכל עימות הוא שונה וייחודי. פגשתי נפגעים בישראל ונפגעים בעזה. הסבל האזרחי בשני צדי הגבול, הוא אחד. אנו מאוד גאים על שמד"א הוא הזרוע הישראלית של הצלב האדום, ואזרחי ישראל צריכים להיות גאים שיש ארגון מתקדם כל כך שיטפל בהם. אני יודע שהחששות, הפחדים והסבל בישראל וברצועת עזה לא ייעלמו ללא מעורבות פוליטית", סיכם מאורר.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "לאורך ימי הלחימה, פעלו כוחות מד"א בכל האזורים המטווחים, לעיתים תוך סיכון חייהם כאשר לנגד עיניהם ניצבת משימת הצלת חיים, וסיוע הומניטרי לכל אוכלוסייה הנזקקת לכך. מד"א ימשיך לעמוד לצד אזרחי המדינה ועובדיו ומתנדביו ימשיכו להוות גאווה לכולנו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן