לאחר מאבק סמוי בין ראש הממשלה לרמטכ"ל, אישר הבוקר שר הבטחון למנות את ראש אגף התכנון בצה"ל, האלוף אמיר אשל, לתפקיד מפקד חיל האוויר החדש • גנץ ניצח את נתניהו?

קיבל כנפיים שר הביטחון, אישר את מינויו של ראש אגף התכנון בצה"ל, האלוף אמיר אשל, למפקד חיל האוויר. האלוף אשל יחליף בתפקיד את האלוף עידו נחושתן. הוא גבר על אלוף יוחנן לוקר, המשמש כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה, שצפוי להיות הנספח הצבאי בוושינגטון.

קרא עוד:

[postim]

בחישות במינוי?

לפני כשבועיים, יצאו דיווחים בתקשורת, כי מאחורי הקלעים של המינוי התנהל מאבק בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לרמטכ"ל. על פי הדיווח, נתניהו פעל במלוא המרץ לקדם את מינויו של יועצו, יוחנן לוקר, למחליפו של נחושתן.

בין היתר נטען, כי הסיבה לכאורה, שבגינה ניסה לקדם ראש הממשלה את מינויו של לוקר, היא מכיוון שהוא תומך בתקיפה ישראלית של מתקני הגרעין באיראן.

הרמטכ"ל גנץ התנגד למינוי שלא על דעתו, ותמך במינויו של אשל, שעליו נטען כי הוא מתנגד לתקיפה שכזו. גורמים בכירים בצבא טענו, לעומת זאת, כי עמדתם של שני הקצינים בסוגיה זו זהה, וכי עד כה כלל לא נדרשו להציגה.

עבר צבאי

האלוף אשל נולד ביפו בשנת 1959. בשנת 1977 התגייס לקורס טיס של חיל-האוויר וסיים כטייס קרב ב-1979. את דרכו כטייס החל בקורס אימון מבצעי בבסיס "עציון", בהמשך שירת כטייס "סקייהוק" בבסיס "עציון" ו"רמון", שם שירת כמוביל במלחמת "שלום הגליל". הוא שימש כמדריך בבית הספר לטיסה ובקורס אימון מבצעי במשך שנתיים.

אז הרמטכ"ל ניצח?