שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בפגישה עם ראשי רשויות במועצה האזורית חוף אשקלון כי ישראל לא תקבל שום הסכם ללא החזרת גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין זכרונם לברכה "אם הגופות לא יוחזרו נחזיר לחמאס את גופות מוחמד דף ואיסמעיל הנייה" בכירי חמאס • שר החוץ גם התייחס לוועדת החקירה שהקים האו"ם ואמר: "שני דברים מניעים את העולם – צביעות וכסף. גם הוועדה הזאת היא צביעות. אסור לנו לשתף איתם פעולה, הם עוכרי ישראל"

שר החוץ, אביגדור ליברמן נפגש הבוקר עם ראשי רשויות בדרום. הפגישה התקיימה במועצה האזורית חוף אשקלון, בהשתתפות שרי מפלגתו, יאיר שמיר ויצחק אהרונוביץ׳.

שר החוץ אמר בסיורו כי "מלכתחילה עמדתנו היתה שצריך הכרעה. אחרי שלושה מבצעים הגיע הזמן לומר די. צריך לדאוג גם לתושבים שחיים כאן ביישובים צמודי הגדר שלא יכולים לחיות בצורה נורמלית. אחרי חודש של לחימה ברור שעם חבורת המחבלים שעומדת מולנו אי אפשר להגיע לשום הסדרה".

"מדינת ישראל לא יכולה להרשות שינהלו מולה מלחמת התשה. חייבים להגיע להכרעה גם במחיר של הסלמה. לא צריך להמשיך ולאיים שאם הפסקת האש קורסת תהיה תגובה קשה – אלא פשוט צריך להגיע להכרעה. בלי שניפטר מהחמאס אי-אפשר יהיה להגיע לשום הסדר מדיני או ביטחוני.

בעניין גופות החיילים אמר ליברמן "אסור גם לסיים את המבצע בלי שגופות החיילים של סגן הדר גולדין ז״ל וסמ"ר אורון שאול ז״ל יוחזרו לישראל, ואם המחבלים בצד השני לא יקבלו זאת הם יקבלו בחזרה את הגופות של מוחמד דף, של הנייה ושל כל הנהגת החמאס ברצועה. לא נקבל שום הסדר או מתווה בלי שגופות החיילים יוחזרו".

"ועדת האו"ם- צביעות"

בהתייחסו לפרסומים אודות ועדת החקירה המתגבשת מטעם המועצה לזכויות אדם של האו"ם, אמר השר כי "וועדת החקירה שמונתה ע"י הוועדה לזכויות אדם של האו"ם היא סימפוניה של צביעות, מי שהקים את הוועדה אלו הן מדינות כמו קובה ונצואלה ואלג'יריה".

"אסור למדינת ישראל לשתף פעולה עם הוועדה. אנחנו נתמודד עם הוועדה אבל לא נשתף איתה פעולה. אסור לתת לגיטימציה לוועדה הזו ולעוכר ישראל שעומד בראשה שהציע להעמיד לדין בבית הדין הבינלאומי לא רק את ראש הממשלה אלא גם את זוכה פרס נובל לשלום שמעון פרס. יו"ר הוועדה הזה, שאבאס, גם הגן בחירוף נפש על אירן ועל אחמדיניג'אד. מי שממנה אדם כזה בראש וועדה לא יכול לבוא בטענות לישראל ואסור שאדם כזה ידרוך במדינת ישראל.

"משרד החוץ כבר התמודד בעבר בצורה מוצלחת מול ועדות דומות, כמו גולדסטון ופאלמר" אמר שר החוץ "אנו נדע להתמודד גם עם הוועדה הזו".