מכה ללפיד: הדיון בחוק 'מע"מ אפס' נדחה

כך הוחלט לאור הבנות בין הקואליציה לאופוזיציה לגבי המשך הדיון בסעיפי החוק • הברית מתפרקת? יו"ר הוועדה ח"כ סלומינסקי: "התחלנו שיתוף פעולה מסויים ומעכשיו נעבוד יחד" • ח"כ גפני: "עד שהחוק יגיע לדיון- ראש הממשלה כבר יגיד לשר האוצר שהוא צריך את שלושת מיליארד השקלים לדברים אחרים"

ישיבת ועדת הכספים שדנה ביומיים האחרונים בחוק הפטור ממע"מ לרוכשי דירות של שר האוצר לפיד – ננעלה בשעה האחרונה ללא אישור החוק.

בכך השיגו חברי האופוזיציה הישג מול הקואליציה, שהתקשתה לקדם את הליכי החקיקה לנוכח התעקשות האופוזיציה לסכל את אישורו.

בשבועיים הקרובים לא ניתן יהיה לכנס את ועדת הכספים לדיון נוסף בחוק, עד לסיום חופשת הקיץ של עובדי הכנסת, כך שהדיון בועדת הכספים בהצעת חוק "מע"מ אפס" יידחה לפחות עד חודש ספטמבר.

עדת הכספים התכנסה הבוקר לדיון בהצעת חוק מס ערך מוסף (הטבה במס בעסקה לרכישת דירת מגורים מוטבת), התשע"ד-,2014 בישיבה שנמשכה מאתמול. במהלך הישיבה המשיכו חברי האופוזיציה להציג את ההסתייגויות שלהם לחוק, יצאו לישיבות התייעצות ואף טענו כי כדי להמשיך לדון בחוק יש צורך באישור ועדת הכנסת שכן עלו בו נושאים חדשים.

לאחר ששבו מהפסקה נוספת, הכריז יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סולימנסקי (הבית היהודי) כי האופוזיציה הגיעה להסכמות לגבי חלק מסעיפי החוק ולכן הסירה חלק מההסתייגויות. "הגענו להבנה שיש צורך לעבוד ביחד בשיתוף פעולה" אמר סלומינסקי. "על חלק מהדברים יש הבנות ועל חלק לא. בחודש ספטמבר נמשיך לדון ולעסוק בחילוקי הדעות. ברור שחלק מההסתייגויות שהוסרו יעלו שוב בדיון במליאה".

ח"כ משה גפני: "עד שהחוק יגיע לדיון בספטמבר, ראש הממשלה כבר יגיד לשר האוצר שהוא צריך את שלושת מיליארד השקלים לדברים אחרים והחוק הזה לא יובא לדיון".

קרא עוד:

[postim]

"החרדים ניצחו", מסר ח"כ משה גפני. "ועדת הכספים התקפלה והדיון על מע"מ 0% נסגר בעקבות הדיון הצעקני של נציגי האופוזיציה. הוכחנו שהאופוזיציה מנהלת את ועדת הכספים ואת משרד האוצר. האחריות שלנו היא למנוע ולדחות את העברת החוק הרע הזה שיפגע בכל חלקי הציבור ויזרוק לפח האשפה 3 מיליארד שקל".

נוכח יציאה מרוכזת של הכנסת לחופשה עד ספטמבר, הדיונים בוועדה יחודשו רק בחודש הבא. בכל מקרה, נראה כי גם אז הסיכויים להביא לאישורו של החוק קלושים לנוכח מרד הח"כים החרדיים ו-1,900 ההסתייגויות שהגישו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *