על רקע הקריאות נגד התנהלותה ההססנית של ממשלת נתניהו, מיהר ראש הממשלה לקרוא לראשי המועצות ונאם להם בסגנון "אני הראשון שזיהה, הראשון שפעל" • ראשי המועצות האזוריות: "יש לנו את האיתנות, לספוג עוד, אנחנו ננשוך את השפתיים, ואנחנו יודעים בסוף, שתביא אותנו למקום אחר- מקום של שקט"

על רקע התארגנות רבבת המפגינים נגד ה"שקט" המטפטף בדרום הארץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו ממהר להיפגש עם ראשי המועצות המקומיות הממוקמים בעוטף עזה, יאיר פרג'ון ראש מועצה אזורית חוף אשקלון, אלון שוסטר ראש מועצה אזורית שער הנגב, ותמיר עידאן ראש מועצה אזורית שדות נגב.

בפתח פגישתם ביקש ראש הממשלה נתניהו למסור באמצעותם לתושבי הדרום: צה"ל פתח במבצע 'צוק איתן' אחרי שחמאס חזר לטפטוף ירי לעבר יישובי הדרום. המדיניות שלנו ברורה ועקבית – גם לטפטוף אנחנו מגיבים בעוצמה. יצאנו למערכה הזאת כדי לחזק את ביטחונם של אזרחי ישראל בכלל וביטחונכם בפרט."

"בסוף השבוע צה"ל הגיב בעוצמה ופגע ביותר מ-160 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה בתגובה לירי פצצות מרגמה לעבר היישובים שלנו. בנוסף צה"ל השלים כבר את הפעולה לנטרול מערך המנהרות שיועד לפגוע במקביל ביישובי הדרום" ביקש נתניהו להרגיע.

גם בנושא הכלכלי, הדגיש נתניהו, עשינו הכל בכדי לשפר את מצבם של תושבי הדרום "מיומו הראשון של המבצע מיניתי את מנכ"ל משרדי הראל לוקר, כדי לוודא שהצרכים שלכם מטופלים תוך כדי המערכה ולא ממתינים לסיום המערכה. רק השבוע קיבלנו בממשלה החלטה על הקמת כפר סטודנטים חדש בעיר שדרות בהשקעה של 50 מליון ש"ח, בנוסף להחלטת הממשלה להשקיע 417 מליון ש"ח לחיזוק החוסן האזרחי ביישובי עוטף רצועת עזה ושדרות לשנים 2015 ו-2016, ולהחלטה שאושרה לפני כשבועיים להסדיר הסיוע לתושבים, לעסקים ולרשויות בעקבות מבצע 'צוק איתן'".

אל מול הכרזות הפלגניות בהפגנה הקוראות לנתניהו להתפטר, אמר ראש הממשלה כי "האחידות והלכידות שמגלים אזרחי ישראל מתחילת המערכה מרשימים ומסייעים לנו לנהל את המערכה בשיקול דעת ובאחריות. האחדות שנתגבשה במהלך המבצע הזה היא נכס לאומי וחשוב שהיא תשאר איתנו לאורך כל הדרך גם באחדות המטרה וגם באחדות הפעולה.

נתניהו ביקש להבטיח "לא נסיים את מבצע 'צוק איתן' לפני שיושגו יעדיו: השבת השקט והביטחון לתקופה ממושכת לאזרחי ישראל, תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור".

ראשי המועצות: "מיפגן ולא הפגנה"

ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר אמר לנתניהו: "אני חש גם כן שיש פה שינוי פאזה ובקיץ הזה יש שינוי. אנחנו עוברים שינוי, אנחנו מאוחדים, וברור לכולם – האזרחים, הממשלה, בוודאי אנחנו, שלא חוזרים למציאות שהרי היא קיימת 13 שנים בדיוק. ולכן, אם הם לא יסכימו לשינוי, אז יכול להיות שתהיה פה מלחמה גדולה, שאחריה המצב הזה ישתפר".

גם תמיר עידאן ראש המועצה האזורית שדות נגב ביקש להרגיע את הלחץ ואמר כי "אנחנו פה היום במפגן הזה, וזו לא הפגנה, אנחנו במפגן הזה לשמור על האחדות שנוצרה, לחבר עוד אנשים לאחדות שנוצרה, לתת לכם – לא לנו, אנחנו רוח יש לנו – לתת לכם את הרוח, לא רק מאיתנו, אלא מכל עם ישראל וזו מטרת המפגן הזה. ניסו לשוות לו כל מיני דימויים אחרים. ההתעקשות של כולנו הייתה- אנחנו גם מכירים את הנאומים של כולם- שמישהו פה לא יתבלבל – אתה תשמע את כולנו אומרים את אותם דברים פחות או יותר: תמיכה בממשלה, תמיכה בצבא, אחדות עם ישראל, שהרוח של עם ישראל תהיה רוח גבית לכולנו, לכם ולנו ולצבא. לעשות את מה שצריך לעשות ואתם יודעים לעשות. לנו יש את הכוח, יש לנו את האיתנות, לספוג עוד, אנחנו ננשוך את השפתיים, ואנחנו רוצים לדעת בסוף ואנחנו יודעים בסוף, שתביא אותנו למקום אחר- של שקט לאורך זמן".