נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, חתמו על הסכם לפיו, אבו מאזן יכהן כראש ממשלת המעבר שתורכב ממומחים, עד לעריכת בחירות • פיוס אמיתי או בלוף?

הפיוס הפלסטיני קורם עור וגידים? לפחות מול המצלמות.

נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, חתמו על הסכם לפיו, אבו מאזן יכהן כראש ממשלת המעבר שתורכב ממומחים, עד לעריכת בחירות.

קרא עוד:

[postim]

ממשלת מעבר עצמאית

הפלסטינים מציגים עוד צעד בדרך לאחדות? נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, נפגשו היום (ב') בקטאר, וחתמו על הסכם לפיו אבו מאזן יהיה ראש ממשלת המעבר, שתורכב מאישים עצמאיים ותכין את הקרקע לבחירות לנשיאות ולמועצה המחוקקת, שנדחו מטעמים שונים.

"ניישם את ההסכם"

במסיבת העיתונאים בבירה דוחא אמר אבו מאזן כי "לא חתמנו על ההסכם בשביל החתימה, אלא בשביל ליישם אותו".

ההסכם כולל הקמה מחדש של המועצה הלאומית הפלסטינית, המשך נקיטת צעדים לקידום תפקידו של אש"ף בו זמנית עם עריכת הבחירות.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חלאד משעל, אמר במסיבת העיתונאים: "אנחנו מאושרים מההישג הזה. אנחנו אומרים לעם שלנו שלמרות החששות שמא ההסכם לא ייושם בשטח, אנחנו רציניים לגבי סיום הפילוג ולגבי יישום הפיוס בשטח בכל התחומים".

פיוס אמיתי או בלוף?

משעל ואבו מאזן הגיעו להסכם פיוס עקרוני לפני כשנה, במטרה להשיג אחדות בקרב הפלסטינים,החיים כיום תחת שתי ממשלות שונות ברצועת עזה ובגדה המערבית. במסגרת ההסכם 'ההוא' הוחלט כי הרשות תערוך בחירות כלליות בשני חלקיה באופן מתואם.

עם זאת, שני הצדדים לא הצליחו ליישם את ההסכמות במהלך התקופה שעברה מאז ההסכם העקרוני, ובין הצדדים פרץ עימות חריף באשר לחברי הממשלה הזמנית.

חמאס דחה את הצעת אבו מאזן כי ראש הממשלה המכהן, סלאם פיאד, יעמוד גם בראש הממשלה הזמנית. עדיין לא ברור מה יהיה תפקידו של פיאד כעת.