השתלמות מצרפת בנושא פיקוד ושליטה בשריפות שדה ויער

33 קצינים ומפקדים השתתפו השבוע בהשתלמות פיקוד ושליטה בשריפות שדה ויער במסגרת פרויקט מיוחד של שגרירות צרפת ואגף ההדרכה בנציבות •

במסגרת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, הגיעו לארץ שני מפקדים בכירים ממערך הכבאות בדרום צרפת, קולונל פטריק ביוטיוק מפקד מחוז S.D.I.S 06 ומפקד מרכז המבצעים במחוז קומנדר אריק מיכאל'ס, להעברת ההשתלמות שמטרתה הקניית מיומנות פיקוד ושליטה בשריפות שדה ויער והכרת תורת הלחימה הצרפתית המבוססת על נסיון רב שנים.

על ההשתלמות שנערכה בין התאריכים 15-17 לספטמבר, פיקד מפקד תחנה אזורית טבריה, טפסר משנה יוסף בן יוסף בסיוע צוות מתרגמים: מר מאיר סילם, רס"ר ברק סילם ממחוז חוף ורפאל אלטמן מנציבות כבאות והצלה.

בנוסף ללימודים עיוניים וההרצאות, כללה ההשתלמות יום אימונים ביערות הכרמל בשיתוף עם טייסת הכיבוי האווירי ובסיוע של מחוז צפון וחוף, שלאחריו נערך טקס סיום לחניכים והוענקו גם מגני הוקרה למפקדים הצרפתים.

מפקד ההשתלמות טפסר משנה יוסף בן יוסף: "מערך הכבאות בדרום צרפת מתמודד עם שריפות יער רבות בדומה לאילו שבמדינת ישראל. כחלק מהתמודדות שלהם עם שריפות אילו, הם בנו בשנת 2010 מתקן סימולציה ממוחשב לכיבוי שריפות שדה ויער וחיברו תורת לחימה נרחבת ומדוקדקת בנושא. יש לנו בהחלט מה ללמוד מהם על מנת שנוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים העומדים בפנינו".

צילומים: בועז רקיע; יוסף בן יוסף, כבאות והצלה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *