הותר לפרסום: המשטרה מנהלת מצוד אחר שודד בנקים אכזרי

הותר לפרסום: המשטרה מנהלת מצוד אחרי שודד אלים במיוחד • על פי החשד: החשוד שדד לפחות עשרה בנקים. בנוסף נבדקת האפשרות כי הוא האחראי לרצח מאבטח בנק הפועלים, יניב אנגלר, שנרצח במהלך שוד

היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה עוסקת בשבועות האחרונים בדבר אחד – תפיסת שודד הבנקים הסדרתי והאלים שפועל באזור המרכז, כך הותר היום (ד') לפרסום. בתקופה האחרונה מתנהל מצוד אחר השודד, שבמשטרה כבר מכנים אותו ה"אופנובנק 2".

קרא עוד:

[postim]

החוקרים חושדים כי הוא השודד שרצח את מאבטח בנק הפועלים יניב אנגלר בבאר-יעקב, ומצאו למעלה מ-10 מקרי שוד שביניהם ניכר קו מקשר וניתן לשייכם לאותו אדם. "לא זכור לנו עבריין כה אלים בישראל", אמר גורם בכיר במשטרה, שבטוח כי השודד עוד יעשה טעות – וייעצר.

מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז, ניצב-משנה יגאל בן שלום, הוביל בעבר חקירות סבוכות רבות. אבל פרשה שכזאת, שבה החשוד שמסתובב חופשי מסכן כל כך את הציבור – גם הקצין המוערך טרם חווה. עשרות ישיבות כבר בוצעו, דרכי עבודתו של השודד נבחנו שוב ושוב והחוקרים ביצעו מאות שעות של סיעור מוחות. אבל גם השוטרים יודעים שבינתיים השודד האלים והמסוכן ממשיך להערים עליהם.

"במוקדם או במאוחר הוא יעשה את הטעות"

צו איסור הפרסום, שהוסר בחלקו, לא מאפשר למסור פרטים רבים מהמידע שכבר ידוע למשטרה. אבל גם כך, ברורה מסוכנותו של החשוד.

גורם בכיר במשטרה אמר כי "לא זכור לנו כזה עבריין אלים שפעל בישראל". לדבריו, "במוקדם או במאוחר הוא יעשה טעות ואנחנו נתפוס אותו, נקווה רק שזה לא יקרה אחרי שהוא יפגע שוב בחפים מפשע".

על אף שבמשטרה לא אומרים זאת בגלוי, הרי שההנחיות שניתנו לבנקים קובעות כי אין לעורר כל פרובוקציה אם השודד נכנס לסניף. ההנחיה הזאת תקפה לכל מקרה שוד, אבל היא חודדה לאחר שהתברר כי השודד אינו נרתע מפגיעה באזרחים חפים מפשע.

ביקורת על תפקוד המשטרה

בשעות האחרונות, ומאז הוסר צו איסור הפרסום נשמעה ביקורת רבה כנגד המשטרה על ששמרה את העניין בסוד במהלך החודשים האחרונים. לטענת המבקרים, ישנה אפשרות כי אם המקרה היה מתפרסם יכול להיות שהשודד היה נרתע מלבצע עוד מעשי שוד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *