האם רשות העתיקות שודדת אתר קבורה בגבעת יונה? ממצאים הנראים כשברי גולגולות והתגלו על ידי כתב JDN בקבר יונה הנביא • בעקבות התיעוד הבלעדי הועבר הטיפול למזכירות 'העדה החרדית' • העדה: "גם לנו אין מושג בטיבם של הממצאים, אנו חוקרים" • האם גם הפעם יתברר חילול הקברים כפעילות תמימה? הלוואי

כ-4 ימים לאחר שכתב השטח של JDN חשף את פעילות השיפוץ של קבר יונה שנחשדה בתחילה כמסכת של חילול קברים, אתמול, מיד לאחר שרשות העתיקות הודתה על ביצוע פעילות חפירות ארכאולוגיות במקום, התעורר החשד מחדש: ממצאים הנראים כשברי גולגולות וחלקי עצמות נקלטו בעדשת מצלמתו במתחם שבו נמצאו שרידים מתקופת בית ראשון.

קרא עוד:

[postim]

בתחילת השבוע הגיע כתבנ חגי בראון למקום, לאחר שגולשים התריעו מפני שלטי' סכנה כאן בונים' ומנופים וכלי עבודה אחרים הנמצאים במתחם הציון המכונה גם 'גבעת יונה' באשדוד.

לאחר בדיקה התברר כי העבודות הספציפיות אותן תיעד הגולש היו רק לצורך שיפוץ שביל גישה למקום.

מיד לאחר מכן הודתה לפתע רשות העתיקות על כך שהיא מבצעת חפירות ארכאולוגיות במקום. במתחם נמצאו עדויות מחיים במקום בתקופת בית ראשון. על מנת לעמוד על המשמר יצאנו שוב לשטח, ואז הגיעו הממצאים המחשידים:

"על האדמה, כדומן, הציצו לפתע עב"מים שנראו כחלקי עצמות וגולגולות שבורות", תיאר בראון. "ייתכן שהמקום אכן שימש כאתר קבורה וכעת מבוצע במקום חיטוטי שכבי באופן שיטתי". פנייתנו עם הממצאים המחשידידם לכאורה למשרדי העדה החרדית הביאה את העסקנים הממונים על כך לבדוק את הנושא לעומק ולברר את טיבם של הממצאים.

JDN ימשיך לעקוב ולדווח.üéüÆÜ ëàÉä (5) üéüÆÜ ëàÉä (1) üéüÆÜ ëàÉä (2) üéüÆÜ ëàÉä (3) üéüÆÜ ëàÉä (4) üéüÆÜ ëàÉä (6) üéüÆÜ ëàÉä (8) üéüÆÜ ëàÉä (9) üéüÆÜ ëàÉä üéüÆÜ ëàÉä (7)