נתניהו מאשים: "המתקפה בירושלים נתמכת על ידי אבו מאזן"

בהתייעצות בטחונית שקיים ראש הממשלה נתניהו בצהריים במטה הארצי של המשטרה בירושלים אמר ראש הממשלה: "אל מול הגיבוי לטרור של יו"ר הרשות אנחנו נתקלים ברפיסות בינלאומית, לא מוכנים להוציא אפילו מלה אחת של ביקורת עליו"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס בצהריים התייעצות ביטחונית במטה הארצי של המשטרה בירושלים בהשתתפות השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, ראש השב"כ יורם כהן, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ומפקד מחוז ירושלים ניצב משה (צ'יקו) אדרי.

ראש הממשלה נתניהו קיבל סקירה על פיגוע הדריסה אמש ואירועי הפרות הסדר בירושלים בחודשים האחרונים. נתניהו הנחה לממש את הריבונות בכל חלקי העיר באמצעות תוספת כוחות ברחבי העיר.

קרא עוד:

[postim]

בהמשך, נפגש נתניהו במטה הארצי עם השוטר ממחוז ירושלים שפגע במחבל ושיבח אותו על תיפקודו המצויין.

נתניהו ביקש לשלוח תנחומים למשפחתה של התינוקת חיה זיסל בראון שנרצחה בפיגוע: "בשם העם כולו אני שולח תנחומים למשפחתה של התינוקת הטהורה ואיחולי החלמה מהירה ושלמה לכל הפצועים".

ראש הממשלה נתניהו הוסיף: "ירושלים המאוחדת הייתה ותישאר בירת ישראל לנצח. כל ניסיון לפגוע בתושביה ייתקל בתגובה החריפה ביותר – אנחנו נחזיר את השקט והביטחון לירושלים. לכן הוריתי לתגבור כוחות, לרבות פלוגות נוספות של מג"ב שנכנסות היום, לרבות אמצעים, אמצעי תצפית, אמצעי מודיעין, אמצעי אכיפה, הם דברים שיחד עם אמצעים נוספים, שלא אפרט כאן, יכולים ויביאו להחזרת השקט לבירה.
אני סומך על האנשים שיושבים כאן. אנחנו מחזקים את משטרת ישראל, אנחנו ניתן לה את כל התגבור, כל היכולות, כדי להביא למימוש המשימה הזאת, ואנחנו הוכחנו שבנחישות ובאורך רוח אנחנו משיגים את היעדים הללו בכל חלקיה של מדינת ישראל.

נתניהו בישיבה במטה המשטרה לאחר פיגוע הדריסה. 23.10.14נתניהו בישיבה המיוחדת. צילום: לע"מ

"לא רק ירושלים נמצאת תחת מתקפת טרור, גם בירות אחרות וגם ערים אחרות ברחבי העולם נמצאות תחת המתקפה הזאת" אמר נתניהו בהתייחסו להתקפה הטרוריסטית בקנדה. "אבל" הדגיש נתניהו "המתקפה בירושלים נתמכת על יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן – גם מאדיר את הרוצחים וגם מחבק את הארגון שאליו שייכים המחבלים, החמאס. ואל מול הפעולה הזאת של יו"ר הרשות אנחנו נתקלים ברפיסות בינלאומית, לא מוכנים להוציא שתי מלים, אפילו מלה אחת של ביקורת עליו. אצלנו אין רפיסות כזאת, אנחנו נעמוד איתן על זכויותינו ועל חובותינו להגן על בירתנו. אנחנו נעשה את זה בעוצמה – ואנחנו ננצח".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן