יו״ר האיחוד הלאומי שר הבינוי והשיכון אורי אריאל עלה היום (שלישי) לסיור בגליל העליון ובעיר קרית שמונה. השר אריאל ואנשי משרדו נפגשו עם ראש העיר קרית שמונה ניסים מלכה, כמו גם עם גורמי המקצוע. בפגישה דן השר עם ראש העיר במצוקת הדיור בקרית שמונה. במהלך הישיבה נידונו פעולות שונות להסרת החסמים האחרונים שנותרו לקראת שיווק שכונת יובלים, השכונה החדשה של קרית שמונה, בה ייבנו על פי התכנון מעל 900 יחידות דיור. לצד זה, נידונו עלויות נוספות לקידום הקמת מבני ציבור ושטחי ציבור בשכונה החדשה. במהלך הישיבה סיכם השר עם ראש העיר ונציגי קיבוץ כפר גלעדי כי יפעל לסיום גיבוש ההסכם והמו״מ בין הקיבוץ לרשות מקרקעי ישראל בדבר מסירת אדמות הקיבוץ לקרית שמונה להקמת שכונת ״בימת תל חי״. מדובר בקרקעות המוכנות לשיווק מיידי של כ-400 יח"ד, אך מסירתם תקועים מזה 15 שנים בעקבות מחלוקות בין הקיבוץ לרמ״י. במהלך השנה האחרונה הנושא נמצא בטיפולו של השר אריאל כדי לשחרר את החסמים ולהגיע להסדר מול כפר גלעדי. לאחר הפגישה, הניחו השר אורי אריאל וראש העיר ניסים מלכה אבן פינה לשכונת האצ"ל, בה ייבנו 76 דירות חדשות. בהמשך קיים השר מפגש עם ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ, ודן עימו בהרחבות הצפויות בקיבוצים. בסיום המפגש עלו השר אריאל וגיורא ברכבל מנרה לסיור בקיבוץ מנרה ומשם המשיכו למשגב עם וכפר גלעדי והניחו אבן פינה יחד עם תושבי כפר גלעדי והמועצה האזורית גליל עליון להרחבה הצפויה בישוב בעוד 37 יח״ד חדשות. השר אורי אריאל: ״קרית שמונה אינה עיירה. היא הולכת והופכת להיות עיר ואם בישראל ושמה ילך לפניה. אנחנו פועלים להגדיל ולחזק אותה ושתפרוץ את הגבולות הוותיקים. שכונת יובלים היא הפתרון למצוקת הדיור לזוגות צעירים בקרית שמונה והסביבה ואנחנו שמים קץ לימים בהם שיווקו רק יחידות דיור בודדות פעם בעשור. שמחתי לראות את הגידול המרשים בקליטת תושבים חדשים בקיבוצי הסביבה, אנו משווקים כאן קרקעות במחיר 0 ובחודשיים הקרובים נביא לאישור הממשלה מפת עדיפות לאומית חדשה שתפחית ותסייע משמעותית גם בסבסוד עלויות הפיתוח במקום. ישראל היא מדינה לא גדולה ואנחנו חייבים ליישב את כל הארץ מהצפון ועד הדרום. מקרית שמונה ומטולה דרך בית אל, תל אביב, חברון, באר שבע ואילת". ...

יו״ר האיחוד הלאומי שר הבינוי והשיכון אורי אריאל עלה היום (שלישי) לסיור בגליל העליון ובעיר קרית שמונה. השר אריאל ואנשי משרדו נפגשו עם ראש העיר קרית שמונה ניסים מלכה, כמו גם עם גורמי המקצוע. בפגישה דן השר עם ראש העיר במצוקת הדיור בקרית שמונה.

במהלך הישיבה נידונו פעולות שונות להסרת החסמים האחרונים שנותרו לקראת שיווק שכונת יובלים, השכונה החדשה של קרית שמונה, בה ייבנו על פי התכנון מעל 900 יחידות דיור. לצד זה, נידונו עלויות נוספות לקידום הקמת מבני ציבור ושטחי ציבור בשכונה החדשה.

במהלך הישיבה סיכם השר עם ראש העיר ונציגי קיבוץ כפר גלעדי כי יפעל לסיום גיבוש ההסכם והמו״מ בין הקיבוץ לרשות מקרקעי ישראל בדבר מסירת אדמות הקיבוץ לקרית שמונה להקמת שכונת ״בימת תל חי״. מדובר בקרקעות המוכנות לשיווק מיידי של כ-400 יח"ד, אך מסירתם תקועים מזה 15 שנים בעקבות מחלוקות בין הקיבוץ לרמ״י. במהלך השנה האחרונה הנושא נמצא בטיפולו של השר אריאל כדי לשחרר את החסמים ולהגיע להסדר מול כפר גלעדי.

לאחר הפגישה, הניחו השר אורי אריאל וראש העיר ניסים מלכה אבן פינה לשכונת האצ"ל, בה ייבנו 76 דירות חדשות.

בהמשך קיים השר מפגש עם ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ, ודן עימו בהרחבות הצפויות בקיבוצים. בסיום המפגש עלו השר אריאל וגיורא ברכבל מנרה לסיור בקיבוץ מנרה ומשם המשיכו למשגב עם וכפר גלעדי והניחו אבן פינה יחד עם תושבי כפר גלעדי והמועצה האזורית גליל עליון להרחבה הצפויה בישוב בעוד 37 יח״ד חדשות.

השר אריאל וראש העיר בהנחת אבן הפינה

השר אורי אריאל: ״קרית שמונה אינה עיירה. היא הולכת והופכת להיות עיר ואם בישראל ושמה ילך לפניה. אנחנו פועלים להגדיל ולחזק אותה ושתפרוץ את הגבולות הוותיקים. שכונת יובלים היא הפתרון למצוקת הדיור לזוגות צעירים בקרית שמונה והסביבה ואנחנו שמים קץ לימים בהם שיווקו רק יחידות דיור בודדות פעם בעשור. שמחתי לראות את הגידול המרשים בקליטת תושבים חדשים בקיבוצי הסביבה, אנו משווקים כאן קרקעות במחיר 0 ובחודשיים הקרובים נביא לאישור הממשלה מפת עדיפות לאומית חדשה שתפחית ותסייע משמעותית גם בסבסוד עלויות הפיתוח במקום. ישראל היא מדינה לא גדולה ואנחנו חייבים ליישב את כל הארץ מהצפון ועד הדרום. מקרית שמונה ומטולה דרך בית אל, תל אביב, חברון, באר שבע ואילת".

השר אריאל וראש העיר מלכה