גפני נגד יו"ר ועדת הכספים: "כל מה שמעסיק אותו הוא ריצוי העסקנים במחנהו"

בדיון סוער בועדת הכספים, יו"ר הוועדה לשעבר ח"כ גפני הוצא אל מחוץ לישיבה • חברי הכנסת החרדיים תקפו את היו"ר סלומיאנסקי על התנהלותו האינטרסנטית בהעברות תקציביות לטובת מגזרים בודדים

לאחר שמנעו ממנו לקיים דיון בהעברות תקציביות במהלך ישיבה היום (ד') בוועדת הכספים, הוציא יו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומינסקי ממפלגת הבית היהודי, את יו"ר הוועדה לשעבר, ח"כ משה גפני.

סלומינסקי קיבל את ההחלטה להרחיק את גפני מהדיון לאחר שזה האחרון מנע ממנו מלהמשיך את הדיון בהעברות התקציביות, לאחר שהוועדה דחתה בקשות לדיון מחדש (רביזיות) שהגישו חברי האופוזיציה אמש, על העברה תקציבית של 214.5 מיליון ₪ למשרד ראש הממשלה, שכללה העברות לפרויקטים "מסע" ו"תגלית" ולמטרות נוספות. לאחר הדיון ברביזיות, ביקש סלומינסקי להמשיך את הדיון בהעברות תקציביות נוספות, אך חברי הכנסת החרדים לא איפשרו לו להמשיך.

חברי הכנסת החרדים הטיחו בסלומינסקי האשמות קשות כגון, ח"כ יעקב ליצמן שצעק לו: "מושחתים נמאסתם" וח"כ משה גפני האשים את סלומינסקי בכך שהוא עצמו והממשלה הנוכחית פוגעת קשה בציבור החרדי וכי "כל מה שמעסיק את סלומינסקי הוא ריצוי ציבור העסקנים במחנהו, שבפניהם הוא אף מתגאה על-כך שהח"כים החרדים צועקים ומותחים עליו ביקורת, כראייה לפועלו למענם". הצטרף אליהם ח"כ יצחק כהן מש"ס, ושלושתם מנעו את המשך הדיון במשך דקות ארוכות.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי טען בתגובה כי "החרדים לא משלימים עם היותם באופוזיציה ולא מקבלים את הכרעת הציבור. למרות זאת, אנחנו מקדמים תקציב והעברות תקציביות שמיטיבות עם כלל הציבור ולא רק עם פלח כזה או אחר, כפי שהיה בעבר. הדיונים בוועדת הכספים בראשותי יתנהלו בצורה פתוחה, שקופה ומכובדת, בניגוד לעבר ואני לא אתן לאף אחד למנוע את הפעילות הדמוקרטית התקינה של הוועדה".

קרא עוד:

[postim]

קודם לכן אישרה ועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית, הצעת החוק הקובעת, כי עריקים או משתמטים משירות צבאי, לא יוכלו לקבל סיוע ממוסדות להשכלה גבוהה. כלומר סטודנטים שלא הסדירו את העובדה שלא שירותו מול הצבא לא יוכלו לקבל מלגות מהמדינה. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי שהצטרף ליוזמת החקיקה של חברו לתנועה ח"כ יוני שטבון, אמר ש"יש לעודד כמה שיותר את ציבור המשרתים ובאותה מידה, מי שבחר שלא לשרת, ללא סיבה מוצדקת, אינו צריך לקבל סבסוד של המדינה"

ח"כ יעקב ליצמן נימק את התנגדותו להצעת החוק "אני נגד הקישור של "מין בשאינו מינו". זו בדיוק הבעייתיות גם בחוק במע"מ אפס, בגיוס בני ישיבות ובחוקים אחרים. אתה עוסק במיסים ומשלב בזה עניינים אחרים שאינם קשורים לסוגיית תשלום המיסים. אומרים ש"אם לא תעשה את זה לא תקבל את זה". היום התחלתם עם שירות צבאי מחר משהו אחר. למשל מחר מישהו שלא שילם מס הכנסה וכד'. אין לדבר סוף וכל פעם יוסיפו התניות".

כאמור, החוק אושר ברוב של: 6 בעד מול 2 נגד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן