יוזמה מזורזת: זיקוקי הדינור יוצאו אל מחוץ לחוק

חברי הכנסת של סיעת דגל התורה מקדמים הצע"ח אקטואלית שתאסור על שימוש בזיקוקין ללא רשיון ותגביר את הענישה כנגד הפורעים • בחיפוש שערכו לוחמי מג"ב ויח' הכלבנים של י-ם בבית בסילואן נתפס מצבור אמצעים שע"פ החשד משמשים את המתפרעים במזרח י-ם
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

ח"כ ר' אורי מקלב וח"כ ר' משה גפני וח"כ ר' יעקב אשר הגישו הצעת חוק אשר מטרתה לסתום את הפרצה בחוק הקיים ולחדד את איסור שהשימוש בזיקוקי דינור שלא בהיתר כמקובל בדברי ההסבר לחוק נכתב "בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה מדאיגה בה פורעים משתמשים בזיקוקי דינור ככלי ירייה הן כנגד אנשי צבא ומשטרה, והן כנגד אזרחים.

המציאות כיום היא, שזיקוקים אלו מצויים בידי כל, ללא כל אכיפה, בתיקון זה מוצע להכליל את זיקוקי הדינור בסעיף המגדיר מהו כלי נשק האסור ביצור, החזקה ומסירה.

קרא עוד:

[postim]

ח"כ מקלב ביקש להבהיר מדובר בהצעת חוק אשר עיקר מטרתה לחדד את חומרת תקיפת אזרחים ואנשי כוחות הביטחון ע"י זיקוקי דינור כפי שאנו נתלים בתופעה זו לאחרונה ע"י מתפרעים בירושלים ובין היתר זו תגרום לחדד את ההרתעה מחד ואת הענישה מאידך".

בעקבות הגשת הצעת החוק המבקשת להחמיר את הענישה על מי שמוכר או מחזיק בזיקוקי דינור ללא רישיון, ביקשה יו"ר ועדת הפנים חה"כ מירי רגב בישיבת הועדה אשר עסקה היום בנושא, מהמשנה ליועמ"ש לממשלה עו"ד רז ניזרי לבדוק את החוק ולסייע לקידומו במשרד המשפטים בהקדם.

A Palestinian protester fires a homemade weapon towards Israeli security forces during clashes in east Jerusalem

מאות זיקוקים ורובי אויר נתפסו בסילואן

בתחילת השבוע הגיעו לוחמי מג״ב לבית באזור סילואן, בעקבות מידע כי בבית אוחסנו אמצעים ששימשו מתפרעים לביצוע הפרות סדר במזרח ירושלים. הלוחמים הסתייעו ביחידת הכלבנים של מג"ב ירושלים ויחד ערכו חיפוש יסודי בתוך בית בכפר ע"פ צו בית משפט.

כבר בדקות הראשונות של החיפוש הבינו השוטרים כי המידע המודיעיני היה מדויק. במבנה נתפסו עשרות בקבוקים המכילים מאות זיקוקים, רובי אוויר וציוד נוסף החשוד כגנוב. חשוד אחד, מבעלי הבית, עוכב לחקירה.

זה מספר ימים שמאות שוטרים ולוחמי מג"ב מתגברים את שוטרי מחוז ירושלים. פעילות זו, כמו רבות אחרות, נועדה לסכל את הפרות הסדר ולהעמיד לדין את המסיתים ואת מחוללי ההתפרעויות. האמצעים שנתפסו משמשים לפגיעה בשוטרים ובאזרחים, כפי שקרה לא אחת בעבר, ותפיסתם היא צעד חשוד במניעת הפרות הסדר ובשמירה על ביטחון אזרחי הבירה.

פעולות אלו נעשות במקביל למאמץ המשפטי להגברת הענישה נגד מיידי אבנים וזיקוקים לעבר שוטרים ואזרחים. כוחות משמר הגבול ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול בנחישות נגד פורעי החוק ומפרי הסדר.

a14e851f-6666-425d-b41c-bf6d9121347aפנים

באחרונה התגברה תופעת השימוש בזיקוקים נגד שוטרים הפועלים במוקדי הפרות סדר. לשם כך הקים המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו צוות לבחינת ההיבטים החוקיים והמבצעיים של ייבוא הזיקוקים, מכירתם והפעלתם, וכן לבחינת הוראות הפתיחה באש נוכח איומי הזיקוקים. הצוות יכלול גורמים מקצועיים מהארגון ומחוצה לו, לרבות משרד הכלכלה, על מנת לייעל את החיבור בתחום הפיקוח הבין משרדי והבקרה על מכירת זיקוקים. כמו כן, הצוות יפעל בערוצים שונים על מנת לקדם הליך של הכרזת זיקוקים כשייכים לקבוצת חומרי הנפץ המסוכנים.

בדיון מפכ"ל שהתקיים הערב אמר רנ"צ דנינו: "השימוש בזיקוקים מהווה איום גדול על ביטחונו ושלומו של הציבור, ובמיוחד על כוחות השיטור הפועלים מול מפרי הסדר".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן