הממשלה אישרה: 830 מיליון שקל לים המלח

הממשלה אישרה, פה אחד, את החלטת שרי התיירות והסביבה - מיסז'ניקוב וארדן, להשקיע 830 מיליון שקל בפיתוח ים המלח בחמש השנים הקרובות • ארדן: "לוודא שמשקמים את הנזקים"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת שרי התיירות והגנת הסביבה: 830 מיליון שקלים יוקצו לפיתוח תיירותי ושיקום סביבתי של ים המלח ב- 5 השנים הבאות.

קרא עוד:

[postim]

"יקבל את הכבוד הראוי לו"

בתגובה להחלטת הממשלה אמר שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב כי "מימוש החלטת הממשלה יעצב מחדש את אזור ים המלח ויהווה מנוף אדיר לפיתוח הכלכלי, התעסוקתי ושיקום סביבתי של אתר ייחודי זה שאומות רבות רואות בו פלא עולם. עתה הוא יקבל את הכבוד הראוי לו על ידי ממשלת ישראל".

"לוודא שמשקמים את הנזקים"

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, אמר בתגובה: "ממשלת ישראל הנוכחית מתקנת בהחלטה זו עוולות של שנים רבות ביחסה לים המלח, שעד כה ראו בו מקור לחומרי גלם לתעשייה בלבד, וכעת מפנימים כי מדובר במשאב טבע ייחודי שאנחנו חייבים לוודא שלצד פעילות תעשייתית בו אנו גם משקמים את הנזקים שנגרמו בו ומפתחים להנאת הציבור".

השר ארדן קרא שוב לממשלה אגב החלטה זו לבחון הסדרה רוחבית של חלקו של הציבור מניצול כל משאבי הטבע.

"לראשונה, אחרי שנים בהם ים המלח שימש רק כמקור לניצול משאבים המדינה מבינה שמשאבי הטבע הם נכס ציבורי לדורות, ומשקיעה מאות מיליוני שקלים בשיקום הנזקים הסביבתיים שנגרמו מפעילות תעשייתית במקום" אמר השר.

ים המלח (צילום ויקיפדיה)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן