שר החוץ ליברמן: יודעים בדיוק מי אחראי לפיגועים

בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, התייחס שר החוץ למתקפה המשולבת על שגרירויות ישראל, ואמר: "אנחנו יכולים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע, ואנחנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום"

בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת היום (ב') התייחס יו"ר הסיעה ושר החוץ, אביגדור ליברמן, למתקפת הטרור על שגרירויות ישראל בעולם. "בלי להיכנס לפרטים, אנחנו יכולים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע ואנחנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום" אמר.

קרא עוד:

[postim]

שגרירויות ישראל תחת מתקפה

מוקדם יותר היום אירע פיצוץ ברכב של שליח ישראלי ליד השגרירות בניו-דלהי, ואשתו נפצעה קל-בינוני. כמעט במקביל מצא עובד בשגרירות בגאורגיה מטען חבלה ליד הנציגות בטביליסי. מטען החבלה נוטרל, ובמקרה זה לא היו נפגעים.

"שני הפיגועים כוונו נגד נציגויות של ישראל בחו"ל. זה אומר שאזרחי ישראל הם יעד לטרור בתוך ישראל ומחוצה לה", אמר שר החוץ. "אנחנו מתמודדים עם טרור פיזי ולצערי גם עם טרור מדיני, יום יום. האירועים של היום מזכירים לנו כמה דיפלומטים ישאלים נמצאים בקו החזית של ההתמודדות ושל המערכה שישראל מנהלת מול כל העולם".

"לא נקבל תכתיבים"

ליברמן התייחס גם להכרזה של אבו מאזן, בנוגע לדרישת הפלסטינים להקפאת הבנייה בהתנחלויות ואמר: "לא נקבל שום תכתיב, שום התניה ובטח לא הקפאת הבנייה וביהודה ושומרון. כשהוא ניהל מו"מ עם ממשלת שרון ואולמרט, הוא מעולם לא הציג התניה של הקפאת הבנייה. זה ניסיון לחנוק את התושבים ביהודה ושומרון שהגיעו בשליחות של כל ממשלות ישראל".

לדברי שר החוץ, "בשלוש השנים האחרונות הממשלה הוכיחה מחוייבות לשיתוף פעולה ביטחוני כלכלי, ושני הצדדים נהנים מכך. בטח הצמיחה הכלכלית ברשות הפלסטינית עלתה מעל ומעבר למה שראינו באזור כולו ואנחנו רואים בהתניה ניסיון להימלט ממשא ומתן ישיר. אבו מאזן לא רוצה מו"מ ישיר, ראינו את זה ברבת עמון".

"נציג אלטרנטיבה"

בנושא חוק טל הסביר שר החוץ, כי "לא צריך להגיד רק לא אלא גם להציג אלטרנטיבה. ח"כ דוד רותם יגבש אלטרנטיבה, ונהיה מוכנים איתה עד חודש יולי במטרה להגיש אותה לפני כן, לא צריך למשוך ולעסוק בתרגילים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו