ועד העובדים ברכבת ישראל הודיע כי החל מהלילה ישבית את כל תנועת הרכבות ברחבי המדינה. הרכבת האחרונה תצא לדרכה קצת אחרי השעה 23:00

ועד העובדים ברכבת ישראל הודיע כי החל מהלילה ישבית את כל תנועת הרכבות ברחבי המדינה. הרכבת האחרונה תצא לדרכה קצת אחרי השעה 23:00.

קרא עוד:

[postim]

"ביזיון בית המשפט"

במקביל, פנתה הנהלת רכבת ישראל לבית הדין האזורי לעבודה בת"א בבקשה להכריז על "ביזיון בית המשפט". זאת לאחר שהוועד שיבש היום את תנועת הרכבות בקו ראשון-לציון – הוד השרון, חרף הוראות בית הדין לעבודה לחדול מן העיצומים ובקשות ההסתדרות מהעובדים לכבד את צווי בית המשפט.

ועד העובדים מסרב מאז שלשום בערב לשחרר ארבעה קטרים חדשים שרכשה הרכבת בשנה שעברה מחברת ווסלו הספרדית, בטענה כי אינם בטיחותיים. כתוצאה מכך נאלצה רכבת ישראל לצמצם את מספר הרכבות בקו מראשון לציון.

העובדים שמים פס

הנהלת רכבת ישראל פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב בבקשה להורות לעובדים לחבר את הקטרים. זאת, בטענה כי מדובר בהתנהגות פרועה אשר תסב לחברה הפסדים במיליוני שקלים. סגנית נשיא בית הדין, השופטת אפרת לקסר, הוציאה עוד בלילה צו ארעי המחייב את העובדים להפסיק את ההשבתה.

למרות הוצאת הצו, התעלמו בוועד העובדים מן ההוראה – והקטרים לא חוברו לרכבות גם בבוקר. בפתח דיון נוסף שקיים בית הדין היום הודיעה השופטת לקסר כי לא תחל בדיון עד שהקטרים יחזרו לעבודה. נציג ההסתדרות בדיון, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, הצהיר כי הורה לעובדים למלא אחר הצו. ואולם חרף דבריו, לא נענו העובדים להוראה.