יו״ר הכנסת לאהרונוביץ׳: דברי המפכ"ל דנינו נגד עליית ח"כים להר הבית – חמורים

"לא ייתכן שפקיד ציבור יערער על חופש התנועה המוקנה לנבחרי ציבור מכוח חסינותם ומעמדם" כך כתב יו"ר הכנסת, אדלשטיין,במכתב חריף לשר לבטחון פנים • יו"ר הכנסת דרש מהשר הממונה להעמיד את המפכ"ל על טעותו

במכתב לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', יו"ר הכנסת יולי-יואל אדלשטיין אמר כי לא ייתכן שפקיד ציבור יערער על חופש התנועה המוקנה לנבחרי ציבור מכוח חסינותם ומעמדם. העמד את המפכ"ל על טעותו והורה לו להימנע מהתבטאויות מעין-אלו גם בתקופה זו, להקפיד על הפרדת הרשויות ולשמור על כבודם של נבחרי הציבור!

להלן נוסח המכתב:
אתמול צוטטו דברים מפי מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, ולפיהם אמר בכנס שדרות כי על חברי הכנסת "לעזוב את הר הבית בשקט".
על אף המתיחות הקיימת בעת הזו בירושלים ומחוצה לה, סבורני כי הדברים הללו חמורים ואינם ראויים להישמע על ידי מפכ"ל משטרה כלפי נבחרי ציבור. לא ניתן להסכים לכך, שפקיד ציבור-בכיר ככל שיהיה- יערער על חופש התנועה המוקנה לנבחרי ציבור מכוח חסינותם ומעמדם, ובכלל זה לעלות כחוק להר הבית. אין זה מתפקידו להשיא להם עצות מסוג זה.

לא למוֹתר להזכיר, כי גל הטרור הנוכחי, כקודמיו, הוא ביטוי לשנאה, להסתה ולקריאות לאלימות הרווחוֹת בחלקים נרחבים של האוכלוסייה הפלסטינית, ועניין הר הבית מהווה מבחינתם "עלה תאנה" ותירוץ לפיגועים ולהפרות סדר. עליה של יהודי אל מקום המקדש, ובכלל זה של איש ציבור, איננה "פרובוקציה" ובוודאי לא הפרה של סטטוס-קוו, כפי שיש המנסים לתלות בכך; כשם שעליית חברי כנסת ערבים למקום איננה כזו.

כיושב-ראש הכנסת, האמון על ביצוע חוק חסינות חברי הכנסת (זכויותיהם וחובותיהם) התשי"א-1951 ועל שמירת מעמדם, אני מוצא לנכון לפנות אליך בדרישה להעמיד את המפכ"ל על טעותו ולהורות לו להימנע מהתבטאויות מעין-אלו גם בתקופה זו, להקפיד על הפרדת הרשויות ולשמור על כבודם של נבחרי הציבור.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו