כעשרה מליון בני אדם בקרו בכותל במהלך השנה האזרחית החולפת • מתי זמני השיא?

כעשרה מליון מבקרים פקדו את העיר העתיקה והכותל המערבי במהלך שנת 2011, כך על פי נתוני משטרת ישראל.

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ אמר בתגובה לנתונים, כי זו עדות מרשימה ומעוררת כבוד לזיקה העמוקה של עם ישראל אל שריד בית המקדש.

קרא עוד:

[postim]

"המוני העם המתרפקים על אבני הכותל הם ביטוי לזכר המקדש, הרבה יותר מאשר לזכר החורבן. דווקא לנוכח המספרים המרשימים עלינו להקפיד לראות כל אחד מן המבקרים כאילו הוא אחד ויחיד. עלינו להמשיך ולחפש את הדרכים להעניק לכל אחד חוויה משמעותית ועמוקה בבואו לכותל".

ב"קרן למורשת הכותל המערבי" מציינים כי העלייה המתמדת במספר הפוקדים את הכותל המערבי מתבטאת על פני השנה כולה ובמשך כל שעות היממה, לא רק באירועי שיא, והביעו הערכה על שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל, שבזכותו יכולים מיליונים רבים להתחבר אל שרשרת הדורות של העם היהודי ומורשתו.

עוד ציינו כי במהלך שנה זו הדריכה הקרן כ – 2 מליון אנשים במסגרת סיורים במנהרות הכותל המערבי. במרכז שרשרת הדורות, בפרוייקטים של בר מצווה, ברובע היהודי, ופרויקטים חינוכיים נוספים.

במשטרה ובקרן למורשת הכותל המערבי מוסיפים כי כמות המבקרים יש בה כדי ללמד על מורכבות המקום ורגישותו, על מנת לשמור על קדושתו ואופיו.

מוקדם יותר היום פורסמה שערורייה בה מעורבת קדושת הכותל והכמיהה להיות קרובים אליו: אבני הכותל הוצעו למכירה באתר המכירות הפומביות באינטרנט – איביי. הוגשה תלונה במשטרה על כך.