שר הבטחון אמר את הדברים במהלך פגישתו עם שר ההגנה של ספרד, פדרו מורנס • שר ההגנה הספרדי אמר לשר הביטחון יעלון: "תם רק 7 מיליון אנשים, אבל מובילים בקדמה שנים לפני כולם"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש הבוקר בלשכתו בתל אביב עם שר ההגנה של ספרד פדרו מורנס, המבקר בישראל. במהלך הפגישה אמר שר הביטחון יעלון: "אני שמח לארח אותך כאן, ושמח על היחסים בין המדינות ובין הממסדים הביטחוניים. המזרח התיכון נמצא כבר תקופה ארוכה במצב של חוסר יציבות, ואין כעת דרך לייצב את המזרח התיכון בעתיד הנראה לעין.

"האינטרס של חמאס כעת הוא לא לדרדר את המצב, בגלל המחיר הכבד ששילם במהלך מבצע 'צוק איתן'. מטה הטרור של חמאס הוא בעזה ובאיסטנבול. לא ייאמן שחברה בנאט"ו מארחת מטה של ארגון טרור בשטחה. אנחנו למשל עצרנו הפיכה שתכנן חמאס, בין היתר מהמטה שלו בטורקיה, נגד אבו מאזן ביהודה ושומרון. אנחנו הצלנו אותו מהפיכה כזו. לכן יש משמעות וחשיבות לכך שיש לנו חופש פעולה ביטחוני ביהודה ושומרון.

קרא עוד:

[postim]

"איראן נותרה הגורם המרכזי במזרח התיכון שמוביל לחוסר יציבות, ובדרך זו או אחרת צריך לעצור את המשטר הזה, לא רק בעניין הגרעין. זה משטר עוין שמאתגר את המערב כאן באזור ומפעיל טרור בכל מקום, לא רק נגד ישראל אלא גם אינטרסים מערביים בכל העולם. אנחנו מאמינים שצריך להכניס להסכם עם איראן גם את התמיכה שלה בטרור, הממדים הצבאיים של פרויקט הגרעין והטילים, ובידי המערב הכלים להתמודד עם המשטר המשיחי הזה. אפשר לעשות זאת בין היתר בהחרפת הסנקציות.

פגישת שר הבטחון בוגי יעלון עם שר ההגנה של ספרד, יום שלישי, 02.12 (2)"בידי המערב הכלים להתמודד עם המשטר המשיחי הזה". שר הבטחון 
ועמיתו הספרדי (צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט)

"אם דאעש והמשטר האיראני יפלו – זו תהיה הצלחה גדולה למערב. הצלחת המהפכה האיראנית משפיעה עד היום על השאיפות לחליפות אסלאמית".

שר ההגנה הספרדי אמר לשר הביטחון יעלון: "אתם גאונים בלפתח מערכות צבאיות ולשדרג מערכות צבאיות קיימות. אתם רק 7 מיליון אנשים, אבל מובילים בקדמה שנים לפני כולם".