המפכ"ל ביקר בבתי השוטרים שנפלו בפיגועים בירושלים

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, ערך ביקור תנחומים בביתו של רס"ר זידאן סיף בכפר ג'ת-יאנוח, במהלכו בישר למשפחה כי זידאן יעוטר ב'עיטור המופת'על אומץ ליבו • מפגש המפכ"ל וחברי הסגל הפיקודי הבכיר במשטרת ישראל נפגשו גם עם בכירי העדה הדרוזית אשר העלו מספר נושאים שונים אותם הבטיח המפכ"ל לבחון באהדה

הנצחה והוקרה: עיטור המופת יוענק לרס"ר זידאן סיף, שנהרג בעת שהסתער על המחבלים בבית הכנסת בירושלים – כך סיפר היום המפכ"ל, רנ"צ יוחנן דנינו, במהלך ביקור תנחומים שקיים בביתו של רס"ר זידאן סיף בכפר ג'ת-יאנוח. רס"ר סיף נהרג בפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, בעת שחירף נפשו להצלת חיים.

המפכ"ל נפגש עם בני משפחת סיף ואמר להם כי הוחלט להעניק לו את עיטור המופת על תפקודו בסיכול הפיגוע. "זידאן היה שוטר לתפארת וגאווה גדולה למפקדיו", הדגיש רנ"צ דנינו. לדבריו, "ככל שמתעמקים באירוע בולטת גבורתו של זידאן, שתפקד כגיבור ושיקף בצורה מעוררת כבוד את ערכיה ומטרותיה של משטרת ישראל בשמירה על הסדר, הביטחון והשקט הציבורי לאזרחי ישראל כערך עליון".
אל המפכ"ל התלוו בביקור מפקד מחוז י-ם ניצב משה (צ'יקו) אדרי, מפקד מחוז צפון, ניצב זהר דביר, ראש אגף משאבי אנוש, ניצב ירון בארי ומפקדים וקצינים נוספים ממחוז ירושלים.

קרא עוד:

[postim]

לאחר מכן המשיך המפכ"ל לביקור בבית משפחתו של רפ"ק ג׳דעאן אסעד, במלאת 30 ימים למותו. רפ"ק אסעד נהרג בפיגוע הדריסה בירושלים שאירע בתחילת החודש שעבר. לביקור זה התלוו גם מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, ונציגים מפלוגתו של ג׳דעאן. במהלך הביקור העניקו המפכ״ל ומפקד מג"ב להוריו ולאלמנתו של ג׳דעאן סמלים אותם ענד, המייצגים את שירותו במשמר הגבול לאורך השנים.

המכ"ל דנינו: "העדה הדרוזית קשורה איתנו בברית חיים ובברית דמים"

בהמשך לביקורי התנחומים שערך המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, בבית משפחותיהם של רס"מ זידאן סיף ורפ"ק ג'דאען אסעד, קיים המפכ"ל ביחד עם נציגי חברי הסגל הפיקודי הבכיר של המשטרה – מפקד מחוז צפון, ניצב זוהר דביר, ר' אגף המבצעים, ניצב אהרון אקסול ור' אגף משאבי אנוש, ניצב ירון בארי מפגש עם ראשי רשויות ואישי ציבור דרוזיים במסגרתו ציין: "העדה הדרוזית הינה חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית וקשורה בברית חיים איתנו ואף בברית דמים הגובה מחיר כבד. תרומתם של אחינו, בני העדה הדרוזית, למדינת ישראל בכלל ולמשטרת ישראל בפרט, הינה בעלת ערך בל ישוער ועל כך תודתי והערכתי בשם כלל קציני ושוטרי משטרת ישראל".

במהלך המפגש הועלו מספר נושאים שונים אותם הבטיח המפכ"ל לבחון באהדה ונקבע מפגש המשך לסטטוס במטה הארצי בירושלים.

צילום: חטיבת דובר המשטרה
מפגש של המפכל וחברי הסגל הפיקודי עם בכירי העדה הדרוזית (1)

מפגש של המפכל וחברי הסגל הפיקודי עם בכירי העדה הדרוזית (2)

מפגש של המפכל וחברי הסגל הפיקודי עם בכירי העדה הדרוזית (4)

מפגש של המפכל וחברי הסגל הפיקודי עם בכירי העדה הדרוזית (5)

מפגש של המפכל וחברי הסגל הפיקודי עם בכירי העדה הדרוזית (6)

מפגש של המפכל וחברי הסגל הפיקודי עם בכירי העדה הדרוזית

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו