בית המשפט: המשטרה תפצה פעילי ימין שעוכבו שלא כחוק

בית המשפט השלום בירושלים חייב את משטרת ישראל לפצות קבוצת פעילי ימין שהמשטרה עיכבה שלא כחוק • השופטת בפסק הדין: "שלילת חירות - פגיעה בזכות היסודית ביותר"

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

משטרת ישראל חויבה על ידי בית המשפט, בפיצוי קבוצת פעילי ימין, ובהם: איתמר בן גביר, נועם פדרמן, דניאלה וייס, נדיה מטר ויהודית קצובר.

קרא עוד:

[postim]

המשטרה עיכבה לפני שהגיעו למקום

המקרה שבגינו חיובה משטרת ישראל בתשלום הפיצויים קרה בחודש ספטמבר 2008, כאשר המשטרה עיכבה את הקבוצה שהתכוונה להפגין מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז, גדי שמני. הפעילים עשו את דרכם אל ביתו של האלוף דאז כדי למחות נגד צווים מנהליים שהוציא כנגד דמויות מרכזיות בארגוני ימין.

המשטרה עיכבה את האנשים עוד לפני שהגיעו כלל לביתו של שמני. הפעילים הגישו תביעה בטענה כי חירותם נשללה מהם לשווא, המדינה מצידה טענה כי, חל איסור להפגין מול בתים של אישי ציבור, ועיכובם של הפעילים היה מתבקש, היות ועברו עבירה של התקהלות אסורה.

שלילת חירות – פגיעה בזכות היסודית ביותר

שופטת בית משפט השלום בירושלים, תמר בר אשר צבן, קבעה כי אין מחלוקת שאיש מבין התובעים לא נכנס אל היישוב שבו מתגורר שמני ואף לא השתתף במשמרת המחאה, כך שאיש מבין התובעים לא עבר עבירה של התקהלות אסורה.

השופטת גם הזכירה שבסופו של דבר אפשרה המשטרה תפילה של פעילי ימין אחרים מול ביתו של האלוף בו בזמן שהתובעים עוכבו.

בפסק דינה מתחה השופטת ביקורת קשה על טענות הפרקליטות שלפיהן לתובעים לא נגרם נזק ממשי כתוצאה מפעולת המשטרה, תוך קביעה כי שלילת חירותו של אדם ללא הצדקה בניגוד לחוק היא הפגיעה בזכות היסודית ביותר של האדם ודי בעצם שלילתה כדי לגרום נזק.

נוכח טענות הפרקליטות כי מדובר בתובעים אשר לא מהססים להגיש תביעות נגד המשטרה, קבעה השופטת כי אכן יש לחשוש מפני הרתעת יתר שתפגע בפעילותה השוטפת של המשטרה, אך גם יש לחשוש מעיכובים ומעצרים מיותרים הנעשים ללא הצדקה חוקית.

בעקבות כך, הורתה השופטת למשטרה לשלם לכל אחד מהתובעים פיצוי בסך 4,700 שקל ובעניינו של איתמר בן גביר, שנכלא למשך 24 שעות, הורתה על פיצוי של 14 אלף שקל.

נועם פדרמן מסר בתגובה כי "אני מקווה שבפרקליטות יפנימו את המסר ויפסיקו את ההתנכלות לפעילי ימין".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell