מהלך האיחוד הוא תוצאה של תוצאות הסקרים האחרונים, שעל פיהם איחוד בין הרצוג ללבני יוצר את המפלגה הגדולה ביותר. סקר של ערוץ 10 שפורסם אמש מצביע על כך שאיחוד בין הרצוג, לבני ומופז עשוי לגרוף 22 מנדטים.

יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג ויו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני צפויים לכנס הערב (רביעי) ב-20:00 מסיבת עיתונאים ובה יצהירו על איחוד בין שתי המפלגות. על פי הסיכום, מסתמן כי לבני תהיה במקום השני.

ח"כ שלי יחימוביץ', הגיבה על המהלך ואמרה: "גבירותי ורבותי, מהפך? מהערב ברור: תם עידן נתניהו. ההסכם בין הרצוג ולבני הוא חיבור חשוב וחכם, שמפיח רוח עזה של תקווה. לעיתים מתרחש נס, השלם נעשה גדול מחלקיו, והתמונה הפוליטית משתנה כהרף עין.זו נקודת זינוק מדהימה לתחילתו של קמפיין בחירות, אשר בסופו תורכב ממשלה טובה הדואגת לעמה".

מהלך האיחוד הוא תוצאה של תוצאות הסקרים האחרונים, שעל פיהם איחוד בין הרצוג ללבני יוצר את המפלגה הגדולה ביותר.

סקר של ערוץ 10 שפורסם אמש מצביע על כך שאיחוד בין הרצוג, לבני ומופז עשוי לגרוף 22 מנדטים. הליכוד בראשות גדעון סער יזכה ל-20 מנדטים והבית היהודי ניצבת במקום השלישי עם 15 מנדטים. אחריה מפלגתו של כחלון עם 13, ישראל ביתנו עם 11, יש עתיד עם 10, ש"ס ויהדות התורה עם 7, מרצ עם 6, חד"ש עם 5 ורע"מ-תע"ל עם 4.

בסקר שפורסם אתמול בערוץ הכנסת קיבלה רשימה משותפת של הרצוג ולבני 23 מנדטים, לעומת 21 מנדטים בלבד לליכוד ולנתניהו. מהסקר שנערך על ידי מכון "פאנלס פוליטיקס" עולה כי אם הרצוג ירוץ ללא לבני הוא יקבל 17 מנדטים בלבד לעומת 21 לליכוד, ואילו לבני עם "התנועה" לא תעבור את אחוז החסימה.