ועד עובדי הרכבת הואשם בביזוי בית הדין ונקנס באלפי שקלים

בית הדין לעבודה בתל אביב הטיל קנסות משמעותיים על ועד עובדי הרכבת • יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות: "אנחנו המומים"

בית הדין לעבודה בתל אביב קבע כי יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, ושני בכירים בוועד אשמים בביזוי בית המשפט וקנסה אותם בתשלום של עשרת אלפים שקלים כל אחד. בנוסף, הוטל קנס של 15 אלף שקל על ועד העובדים כולו. זאת, בעקבות החלטתם לשבות למרות צו המניעה שהוצא.

קרא עוד:

[postim]

השופטת אפרת לקסר קבעה כי אם הרכבת לא תשוב לפעולה הלילה מהשעה 23:00 יוטל על כל אחד מהם קנס נוסף בגובה אלף שקל בגין הפרה של הוראת בית הדין וקנס של 2,500 שקל על כל שעה אם ההפרה תימשך אחרי שש בבוקר.

"מרגע שניתנו שלושת ההחלטות של בית הדין המשיבים היו חייבים להורות לעובדי הרכבת לחדול משביתתם ולהפעיל את מלוא כוחם וסמכותם הארגונית על מנת שהוראתם תבוצע", כבתה השופטת בהחלטה.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אמר בעקבות ההחלטה: "אנחנו המומים מהטלת הקנסות בסכומים אלה על עובדים שכירים, נשקול לערער לבית הדין הארצי".

מוקדם יותר היום נערך בבית הדין האזורי לעבודה דיון סוער בהשבתת תנועת הרכבות על ידי ועד העובדים, למרות צווי המניעה שהוצאו נגדם. במהלך הדיון נאלצה השופטת אפרת לקסר להוציא את אדרעי ואת חברי הוועד מהאולם, לאחר שקטעו את מהלכו התקין בקריאות ביניים חוזרות ונשנות.

גם אחרי שהוצאו מאולם הדיונים, המשיכו העובדים להשתלח ותקפו מילולית את איש הנהלת הרכבת. ההתפרצות לעברו אירעה אחרי שהצהיר בבית הדין כי "עד עכשיו לא התחדשה תנועת הרכבות". העובדים מצידם יצאו מהאולם תוך קריאות "אמסלם השטינקר" ו"מלחמה, מלחמה".

עוד טרם התלהטו הרוחות זימנה השופטת את אדרעי לדוכן העדים וביקשה ממנה למסור הסברים בנוגע לאי ההתייצבות לדיון בו הייתה אמורה להשתתף בבוקר. בנוסף, דרשה השופטת את טיעוני יושבת הראש לטענה לפיה פעולות אנשי ועד העובדים מהוות ביזיון בית הדין ושבגינן ניתן להשית עליהם קנס.

על אדרעי היה להסביר מדוע עובדי הרכבת לא קיימו את שלוש פסיקות בית הדין במהלך היום – בהן להפסיק את העיצומים לאור צווי המניעה שהוצאו נגדם, ולהתייצב לדיון בסוגייה. אדרעי השיבה: "הייתי בחופש בצפון, יצאנו לשביתה בהתאם להנחיות קודמות שלך, הודענו על כך 48 שעות מראש. אחרי שמוצו ארבע פגישות המו"מ שלנו עם ההנהלה, הודענו על היציאה לשביתה למנכ"ל הרכבת והוא אמר 'מתאים לי'".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *