ראש הממשלה בנימין נתניהו, מאיים בפילוג הליכוד (לא פחות) באם שיטת הפריימריז המורחבת תבוטל • ראש הממשלה גם הכריז כי יתמודד על תפקיד יו"ר ועידת הליכוד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מאוד לא אוהב את התכניות לבטל את שיטת הפריימריז בליכוד. בשיחות שקיים עם שרים וגורמים בכירים במפלגתו הבהיר נתניהו כי אם יוחלט לבטל את הפריימריז ולהפקיד בידי גוף מצומצם את בחירת רשימת הליכוד, הוא ייקח את רוב הסיעה ויקים את הליכוד מחדש. כך מדווח הערב (ד') ערוץ 10.

קרא עוד:

[postim]

ועידת הליכוד אמורה להתכנס עוד כחודשיים וחצי, בעוד ראש הממשלה לא מרוצה מהיוזמה שצוברת תאוצה להחזיר את הכוח למרכז המפלגה.

לפי היוזמה – שאותה מנסים להריץ ח"כים מסוימים ופעילים מרכזיים בליכוד, לא יתקיימו פריימריז רחבים, אלא גוף קטן של כמה אלפי חברים שיכלול חברי מרכז ומועצות סניפים, יקבע את רשימת הליכוד לכנסת הבאה.

בשיחות אם שרים בליכוד ובכירים נוספים במפלגה בימים האחרונים הבהיר ראש הממשלה כי אם בניגוד לעמדתו יוחלט לבטל את הפריימריז, הוא מתכוון לפרוש מהליכוד.

באותן שיחות אמר נתניהו כי במידה ששיטת הפריימריז תבוטל, הוא יקים את הליכוד מחדש עם רוב הסיעה בלי עסקנים וחברי מרכז, כאשר הוא מאמין שכ-20 חברי כנסת ילכו איתו במצב כזה.

ראש הממשלה חושש שהיוזמה הזאת – שחברי המרכז ייקחו את הכח לידיהם, תפגע במפלגה בבחירות. במקביל נתניהו בטוח בכוחו ומעמדו בתוך הליכוד.

ההערכה היא שהאיום יעשה את שלו וחברי המרכז לא יוציאו לפועל מהלך נגד נתניהו.

שלשום הודיע נתניהו על כוונותו להתמודד על תפקיד נשיא ועידת המפלגה ובכך יקל עליו לפעול לכך שחברי הכנסת ייבחרו על ידי כלל המתפקדים בפריימריז מורחבים.

"הליכוד היא מפלגה אחראית, פתוחה, שקופה ונקייה. אני אאבק על כך שזה יימשך. אתנגד בנחרצות להחזרת הכוח למרכז. השיטה הקיימת היא השיטה הנכונה", הסביר נתניהו בישיבת הסיעה. "לא נחזיר את הליכוד אחורה. הליכוד בדרך הנכונה והציבור רואה את זה".