החשודים נעצרו על ידי שירות הביטחון הכללי וצה"ל כעבור מספר שעות, והודו כי יצאו לעבר היישוב במטרה להשליך בקבוק תבערה • בפיגוע נפצעו אב ובתו

הותר לפרסום כי לאחר מאמץ מודיעיני אותרו המעורבים בפיגוע יידוי בקבוק התבערה ביום חמישי, ג' טבת (25.12) סמוך למעלה שומרון, בו נפצעו אב ובתו. החשודים, צעירים מהכפר עזון שבשומרון, נעצרו על ידי שרות הביטחון הכללי וצה"ל כעבור מספר שעות.

בחקירתם הודו שני הפעילים, אחד מהם קטין בן 16, כי יצאו מעזון לכיוון הכביש המוליך ממעלה שומרון ליישוב אל מתן במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר רכבים.

השניים המתינו בצד הדרך, הבחינו בכלי רכב הנעים על הציר, אז הדליקו את בקבוק התבערה והשליכו אותו לעבר אחד מכלי הרכב אשר נפגע והתלקח כתוצאה מכך. לאחר מכן, נמלטו השניים חזרה לכפר עזון, ונעצרו לחקירת שב״כ עוד באותו הלילה בעקבות מאמץ מודיעיני לאיתור המעורבים בביצוע הפיגוע.

המעצר בידי כוח דובדבן

קרא עוד:

[postim]

מפקד החטיבה המרחבית אפרים, אל"ם גיא ברגר, התייחס לאירוע וסיפר כי "עם קבלת הדיווח על הפיגוע הגיעו כוחות של החטיבה המרחבית אפרים יחד עם כוחות רפואה אזרחיים וצבאיים למקום. הוגש טיפול רפואי ראשוני לאב ולבתו הפצועים, והם פונו לבית החולים על גבי טיפול נמרץ צבאי".

במקביל, הכוח החל במרדף לכיוון שממנו זוהו העקבות, בסיוע של גששים. "מיד לאחר האירוע, בזכות מודיעין מדויק של השב"כ וביצוע מקצועי של יחידת 'דובדבן', פשטנו בכוחות גדולים על הכפר ועצרנו את המחבלים", אמר אל"ם ברגר. "צה"ל ימשיך לעשות כל שביכולתו על מנת להגן על תושבי הגזרה ולסכל פעולות טרור בעתיד".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר ביום שישי בבוקר במקום הפיגוע באזור מעלה שומרון, שם פגש את מפקדי הגזרה לסקירת מצב. במהלך סיורו בשטח אמר שר הביטחון יעלון: "הפעילות הצבאית והפריסה בשטח בעקבות הפיגוע הייתה מהירה. אנו נניח ידנו על מבצעי הפיגוע ואם יש להם משלחים – גם אליהם נגיע. צה"ל ושב"כ יידעו לתת מענה למצב בו יש אירועים של טרור עממי הכוללים בין היתר זריקת בקבוקי תבערה והשלכת אבנים. המאבק בפיגועים הללו מורכב ודורש פעולה נחושה ויד תקיפה, כך קורה וכך גם יהיה".כאמור, עתה התברר כי בשעה ששר הביטחון הבטיח, למעשה,היו המחבלים במהלך חקירתם בשב"כ.

יעלון: "מהיכרותי את אנשי ההתיישבות, הטרור לא ירתיע אותנו"

שר הביטחון הגיע בהמשך לבית החולים תל השומר, שם ביקר את איילה שפירא שנפצעה בפיגוע, ושוחח עם הוריה. להורים אמר שר הביטחון יעלון: "תהיו חזקים, איילה בידיים טובות של רופאים מצוינים. אני מאחל לה החלמה מהירה. מצפה לה ולכם תקופה מורכבת מאוד ועליכם לאגור תעצומות נפש לקראתה. הטרור הזה מטרתו להטיל אימה על התושבים ביהודה ושומרון, אך מהיכרותי את אנשי ההתיישבות וכשאני משוחח אתכם, ברור לי שהם לא ירתיעו אותנו".

הילדה אילה שפירא בת ה-11, עברה במהלך סוף השבוע ניתוח מוצלח ראשון מתוך סדרת ניתוחים שיקומיים שעליה לעבור ומצבה יציב אך מוסיף להיות קשה ועדיין נשקפת סכנה לחייה. הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר בעד איילה בת רות לרפו"ש בתושח"י.