הכלכליסט של 'העבודה': פרופ' מנואל טרכטנברג

חברי הכנסת הרצוג ולבני הציגו היום את הפרופסור מנואל טרכטנברג שהצטרף למפלגתם • טרכטנברג שעמד בראש הוועדה שהייתה אמורה למצוא פתרון ליוקר המחיה, יהיה מועמד העבודה למשרת שר האוצר

פרופסור מנואל טרכטנברג מצטרף אל רשימת מועמדי העבודה לכנסת ה-20, במגרת המקומות שישוריינו ע"י היו"ר הרצוג.

יו"ר העבודה בוז'י הרצוג ועמיתתו הגב' לבני הציגו היום (ד') את הרכש החדש למלפגה "עם תפיסה כלכלית וחברתית מגובשת, ששמה את האדם במרכז, ומכירה באחריות המדינה למען אזרחיה בתחומי הרווחה, החינוך והבריאות".

במסיבת העיתונאים הכחיש טרכטנברג כי היה במגעים עם מפלגתו של כחלון, וטען כי הוא מצטרף לסיעה החברתית ביותר בכנסת, טרכטנברג הינו הבכיר מבין הח"כים שהחלו את דרכם במחאה החברתית ופילסו לעצמם נתיב של כבוד במפלגת העבודה, דוגמת איציק שמולי והגב' שפיר, אלא שטרכטנברג לעומתם, אינו זקוק להתמודדות בפריימריז מאחר ומקומו ישוריין ע"י הרצוג באחד המקומות הריאליים. המיקום המדוייק טרם נקבע,והוא תלוי בין השאר במיקומו של "המשוריין הבטחוני" שיימסר ככה"נ לשאול מופז או לעמוס ידלין, המנהלים בימים אלו מגעים קדחתניים עם ראשי הסיעה.

טרכטנברג מסר בהצהרתו כי הוא מאמין שיש ביכולתו לחולל שינוי. "כשעמדתי בראשות הוועדה לא הייתי בממשלה ולא יכולתי לחולל את ההמלצות. החלטתי להצטרף כדי ליישם את מה שהממשלה לא עשתה אז".

קרא עוד:

[postim]

יו"ר העבודה אמר היום "ביחד נביא פתרון לצעירי ישראל שדירה היא בשבילם פנטזיה רחוקה, ליוקר המחיה שלא זכה לטיפול מאז המחאה, לילדים שגדלים לתוך עוני ולא רואים דרך להיחלץ ממנו".

פרופ' טרכטנברג פרש לפני כשבועיים מתפקידו כיו"ר הות"ת "אני עושה זאת על מנת לפתוח את האפשרות ליטול חלק במערכת הבחירות הקרובה מתוך אמונה כי ייתכן שיש בכוחי כדי לתרום להמשך שגשוגו של המשק ובו בזמן לעיצוב חברה צודקת יותר", כתב טרכטנברג לנתניהו במכתב ההתפטרות המפתיע. מאז, ערך טרכטנברג סבב פגישות עם ראשי המפלגה, מה שבתחילה העלה הערכה כי פרופ' טרכטברג ימונה למזכ"ל המפלגה, דבר שהוכחש בתוקף ע"י הרצוג. כאמור, היום הודיע טרכטנברג על הצטרפותו למפלגת העבודה כשהוא מצפה לשמש כשר האוצר מטעמם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן