"אם נתעלם מן העובדה שמדובר בטרור של אסלאם קיצוני כנגד תרבות המערב כולה, והעם היהודי בכלל זה - הרי מה שאנחנו רואים עכשיו בפריז זוהי רק ההתחלה" הזהיר ראש הממשלה • נתניהו קרא לפעול במשותף נגד גזע הטרור

בעודו עושה דרכו להשתתף בעצרת נגד הטרור בצרפת, מעניק נתניהו מניסיונו במלחמה בטרור לאירופים ומזהיר כי אם העולם לא יתעשת במהרה נמצא את הטרור הזה תופס תאוצה ומכה מכות הולכות וגוברות גם במרכזי העולם החופשי האחרים וגם במקומות נוספים.

נתניהו ניצל את ההזדמנות בכדי להדגיש את הקשר בין ארגוני הטרור לחמאס, לדבריו "ההתקפות הללו בפריז הן המשך ישיר למלחמתו של האיסלאם הקיצוני בתרבות החופש שלנו, בעולם המערבי, בעולם המודרני כולו וגם במדינות ערב המתונות וציבורים שלמים בעולם המוסלמי. זהו גל גואה של טרור שפורס רשת עולמית של שנאה, של קנאות, של רצח. אחרי שהטרור ביסס את הבסיסים שלו במזרח התיכון הוא שולח עכשיו את זרועותיו ברחבי כל העולם".

קרא עוד:

[postim]

"ארגוני הטרור של האיסלאם הקיצוני נושאים שמות שונים ומגוונים – חמאס, חיזבאללה, דאע"ש, אל-קאעידה, נוסרה, ג'יהאד אסלאמי, בוקו חראם, הטרוריסטים הללו יורים בעיתונאים בפריז, הם עורפים ראשים של עובדי סיוע בסוריה, חוטפים תלמידות בית ספר בניגריה, מפוצצים כנסיות בעיראק, שוחטים תיירים בבאלי, יורים רקטות על אזרחים מעזה ושואפים לבנות נשק גרעיני באיראן, אבל כולם מונעים מאותה שנאת דמים ומאותה קנאות שאינה יודעת גבולות". ראש הממשלה פרש הוכחה נוספת לכך שהארגונים הללו הם ענפים של אותו עץ מורעל ניתנה בכך שאחד מהכלים הרשמיים של החמאס שיבח את המרצחים השפלים בפריז. "צריך להבין שהמלחמה הזו היא נגד כולנו" אמר.

"אם נהיה מאוחדים הטרור הזה לא יוכל לנו. אבל אם נתעלם מן השורש האמיתי של הבעיה, אם נתעלם מן העובדה שמדובר בטרור של אסלאם קיצוני שמבקש להכחיד את תרבות המערב כולה, ואת העם היהודי בכלל זה, אם נתעלם מזה – הרי מה שאנחנו רואים עכשיו בפריז זוהי רק ההתחלה. אלה אינם דברי הפחדה או נבואות זעם, זוהי המציאות הפשוטה והגיע הזמן להכיר בה.

נתניהו שוחח אמש עם ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, ועם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, ושיבח את הנחישות שבה שלטונות צרפת חיסלו את המחבלים, אך הדגיש בפניהם כי כדי להיאבק בטרור, חיוני לפגוע במקורות המימון שלו "חיוני לפעול נגד מוקדי ההתססה שמעודדים פעולות רצחניות כאלה באירופה כולה, וחיוני לפעול נגד המדינות שנותנות לטרור חסות, מקלט ומעבר."

החוק הראשון: לא להיכנע לפחד

"החוק הראשון הוא שאסור להיכנע לפחד שהוא מבקש להעביר לנו. כדי להילחם בטרור פשוט צריכים להילחם בו. אנחנו מביעים צער עמוק על אזרחי צרפת שנרצחו, על העיתונאים, על השוטרים, על אזרחים תמימים שנרצחו רק בגלל היותם אזרחי העולם החופשי. אנו מביעים צער עמוק על אחינו היהודים שנרצחו רק בגלל היותם יהודים. אחינו ואחיותינו בקהילת יהודי צרפת, אנחנו כואבים יחד עמכם על האובדן הנורא. אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות של יואב חטב, של פיליפ ברהם, של יוהאן כהן של פרנסואה מישל סעדה. כן אנחנו שולחים איחולים והחלמה מהירה של כל הפצועים.

ראש הממשלה שוחח בטלפון עם סלין שרקי, אחת מבנות הערובה במרכול היהודי הכשר בלב פריז. לאחר השיחה תיאר נתניהו כי היא סיפרה לו על האכזריות הבלתי נתפסת של הטרוריסט וגם על האומץ של צעיר יהודי (יוהאן כהן) שניסה ליטול מידיו את הנשק ולירות בו, הוא נורה על ידי המחבל והוא גסס למוות במשך 45 דקות.

בסיום דבריו פנה נתניהו ליהודי צרפת ואמר להם כי "אץ ישראל היא לא רק המקום שאליו אתם מתפללים, מדינת ישראל היא גם הבית שלכם". השבוע יכונס צוות שרים מיוחד כדי לקדם את הצעדים להגברת העלייה מצרפת ומשאר המדינות באירופה שסופגות את האנטישמיות הנוראה. "כל יהודי שרוצה לעלות לארץ יתקבל כאן בלב חם ובזרועות פתוחות, אנחנו נעזור לכם להיקלט כאן במדינתנו שהיא גם מדינתכם".

צילום: חיים צח, לע"מ