ארבעה קברים חדשים נכרו באדמת ירושלים והם ישמשו כמקום מנוחתם האחרונה של קדושי הפיגוע ב'היפר-כשר' בפריז זכרונם לברכה • הנרצחים נטמנו על יד 'קדושי טולוז' • סדר האשכבה נערך ע"י הרה"ר הראשל"צ הרב יצחק יוסף וע"י הרבנים הראשיים לירושלים הגרש"מ עמאר והגר"א שטרן, שליט"א • נתניהו בהספדו: "האחדות פנימית, האמונה והערבות ההדדית שקושרת בין כולנו. זה מקור העוצמה והחוסן שלנו"

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 2

במעמד מרטיט ונוגה, נטמנו ארונותיהם של ארבעת נרצחי הפיגוע בצרפת באדמת ירושלים.

בטקס ממלכתי שנערך ברחבת ההלוויות שבהר המנוחות, ליוו המונים את פרנסואה מישל סעדה, פיליפ ברהאם, יוהאן כהן, ויואב חטאב, הי"ד, בדרכם האחרונה.

האשכבה נפתחה בקריאת פרק ק"ל שבתהילים על ידי הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הרב הראשי הספרדי לירושלים רבי שלמה משה עמאר שליט"א נשא את תפילת 'קל מלא רחמים', ועמיתו הרב הראשי האשכנזי לירושלים רבי אריה שטרן שליט"א עך את ה'קריעה' לבני המשפחות, כנהוג.

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 4קורע לבבות. הרב אריה שטרן במעמד ה'קריעה'

בני המשפחות עלו בזה אחר זה להדליק אבוקה בסמוך למיטת יקירם ונשאו דברים קצרים לזכרם. פרץ של התרגשות חלף בקהל כאשר ניגש אביו של יואב חטאב הי"ד, ואמר: "אין לי מה לומר בהילקח ממני בבת עיני, אני מקבל עלי את דין שמיים באהבה". גם שאר הקרובים נפרדו מיקיריהם בדמעות כשהם מלווים ע"י בכירי הקהילה היהודית בצרפת.

קרא עוד:

[postim]

נשיא המדינה רובי ריבלין, ספד לנרצחים בקולו הנרגש "יואב, יוהן, פיליפ, פרנסואה מישל. לא כך, רצינו לקבל את פניכם בארץ. לא כך, רצינו שתבואו לארץ ישראל. לא כך רצינו לראות אתכם, שבים הביתה, למדינת ישראל, לבירתה – ירושלים. ביקשנו אתכם חיים"

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 1"ביקשנו אתכם חיים". אנשי זק"א מעלים את המיטות לבימת האשכבה

ריבלין הצהיר כי יפעל לחופש הדת היהודית ברחבי העולם ללא משוא פנים "נמשיך להיאבק על זכותכם לחיות כיהודים – באשר תהיו. נמשיך להיאבק על זכותכם לפתוח ולהאיר את בתי הכנסת. לחנך ילדים ללמוד תורה, לאהבת ישראל, ולתיקון עולם. דם יהודי אינו הפקר. דם האדם אינו הפקר. דבר לא ירפא את הכאב. כאן, בין הרי ירושלים, על הר המנוחות, נטמנים אחינו שבאו מרחוק, אחינו בני צרפת אבל גם בני ירושלים. יהי זכרם ברוך. יקום השם את דמכם".

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 8"בני צרפת אבל גם בני ירושלים". ההמונים בהלוויה

אחריו נשא ראש הממשלה בנימין נתניהו, את דבריו, בהם שב והזהיר מפני השאננות לדרך הטרור האיסלאמיסטית, "ארבעה אנשים יקרים, ישרי דרך, אוהבי אדם. ארבעה אנשים שנרצחו אך ורק בשל היותם יהודים. חייהם נגדעו בהתקף של שנאה של מרצח שפל. זאת הקנאות המורעלת של תנועות הטרור של האיסלאם הקיצוני, שמחוללות מעשי זוועה ברחבי העולם. אני אומר שנים רבות ואומר זאת גם כאן היום: אלה אינם רק אויבי העם היהודי, אלה אויבי האנושות כולה והגיע הזמן שכל בני התרבות יתאחדו ויעקרו אויבים אלה מתוכנו".

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות. נתניהו 1"נגדעו בהתקף שנאה של מרצח שפל". נתניהו על יד מיטות הקדושים

"שבתי אתמול מפריז. השתתפתי בצעדה עם מנהיגים שבאו מרחבי העולם. אני חושב שרובם מבינים או לפחות מתחילים להבין, שהטרור הזה של האיסלאם הקיצוני מהווה איום ממשי ומוחשי על שלום העולם שבו אנו חיים. שם בפריז גם נוכחתי שוב בעוצמת הרוח וחום הלב של קהילת יהודי צרפת, קהילה שתרמה תרומה עצומה לצרפת ושהיא מחוברת בכל נימי נפשה לעם ישראל, לתורת ישראל ולארץ ישראל. זהו החוט המשולש שמעולם לא נותק, שהבטיח את קיומנו ושהוא סוד תקומתנו".

"במעמד זה ראוי שנתמקד ברוח הגדולה ששורה כאן – רוח ישראל שאומרת: לעולם, לעולם לא תנצחו אותנו. סוד כוחו של עמנו הוא האחדות פנימית, האמונה והערבות ההדדית שקושרת בין כולנו. זה מקור העוצמה והחוסן שלנו, חוסנו של עם עתיק שגבר על כל מכשול ומיצר והצליח לקום מעפר, ברוך השם.

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 9

"צדק נשיאנו שאמר שיהודים זכאים להתגורר בארצות רבות וזכותם לחיות בהן בביטחון מלא, אבל אני מאמין שהם יודעים בעומק ליבם שיש להם ארץ אחת, מדינת ישראל, שהיא מולדתם ההיסטורית, שתקבל אותם תמיד בזרועות פתוחות כבנים אהובים. היום, יותר מתמיד, ישראל היא הבית האמיתי של כולנו, וככל שנהיה רבים יותר ומאוחדים יותר בארצנו, כך נהיה חזקים יותר במדינתנו האחת והיחידה. זו היא התקווה של העם היהודי כולו".

יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג, ספד אף הוא לארבעת היהודים שנרצחו בפיגוע בפריז, ואמר כי העולם כולו מאוחד כיום סביב הבטחה שהטרור לא ינצח במאמציו להרתיע אזרחים מלבצע את שגרת יומם ולמנוע מעיתונאים להביע את דעותיהם.

צילומים: לע"מ, משטרת ישראל, הלל מאיר-סוכנות תצפית

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 3

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 5

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 6

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז,בהר המנוחות 7

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 1

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 2

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 3

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 4

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 5

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 6

תמונות קבורת נרצחי הפיגוע בפריז.צילום לעמ 7

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (1) (2000x1333)

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (8) (2000x1333)

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (7) (2000x1333)

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (6) (2000x1333)

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (4) (2000x1333)

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (3) (2000x1333)

הלוויית הרוגי הפיגוע בפריז, בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (2) (2000x1333)

תמונות קבורה בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (3) (2000x1333)

תמונות קבורה בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (5) (2000x1333)

תמונות קבורה בהר המנוחות. צילום הלל מאיר-סוכנות תצפית (6) (2000x1333)

תמונות קברי הנרצחים מצרפת. צילום הלל מאיר סוכנות תצפית (4) (2000x1333)

תמונות קברי הנרצחים מצרפת. צילום הלל מאיר סוכנות תצפית (5) (2000x1333)