מסקר חדש של גיאוקרטוגרפיה עולה כי מפלגתו החדשה של יאיר לפיד צונחת ל-6 מנדטים בלבד • לאחר הודעתו הרשמית של לפיד על הצטרפותו למערכת הפוליטית, סקרים מסוימים הראו כי הוא גורף לא פחות מ-20 מנדטים

כבה הלפיד? מסקר חדש של גיאוקרטוגרפיה עולה כי מפלגתו החדשה של יאיר לפיד צונחת ל-6 מנדטים בלבד. כזכור, לאחר הודעתו הרשמית של לפיד על הצטרפותו למערכת הפוליטית, סקרים מסוימים הראו כי הוא גורף לא פחות מ-20 מנדטים.

קרא עוד:

[postim]

עוד על פי נתוני הסקר: הליכוד מזנק וגורף 39 מנדטים, קדימה בראשות לבני עם 12 מנדטים.

הסקר המלא: הליכוד – 39 מנדטים, ישראל ביתנו – 13, קדימה בראשות לבני – 12, עבודה – 12, ש"ס – 9, לפיד – 6, יהדות התורה – 5, הבית היהודי – 5, האיחוד הלאומי – 5, מרצ – 4 והערבים – 10.

על פי תוצאות הסקר, גוש הימין מונה – 76 מנדטים בעוד גוש השמאל מונה – 44 מנדטים בלבד.

כאמור, סמוך לזמן הכרזתו של לפיד על כניסתו לפוליטיקה, ניבאו לו סקרים מסוימים כ-20 מנדטים. הסקרים הללו (20 מנדטים ללפיד) היו במקרה הטוב נכונים לזמנם, ובמקרה הרע מגמתיים בצורה מכוערת.

נשיא קבוצת 'גיאוקרטוגרפיה', פרופ' אבי דגני, אמר בעקבות הסקר כי "השקט התקשורתי היחסי בו בחר יאיר לפיד עד כה לא עושה טוב למעמדו הפוליטי". עוד אמר הפרופ' כי "רק הזמן יראה אם הנתון מעיד על סוף הדרך של מפלגת לפיד, שטרם הוקמה בפועל, או רק במצב ביניים לקראת זינוק חוזר".

בשבוע שעבר: לפיד תקף את כולם

כזכור, רק בשבוע שעבר חשף לפיד את דעותיו בציבור. לפיד דיבר בוועידת העסקים של עיתון 'העיר' וחשף את מצע הבחירות שלו. בין יתר דבריו אמר לפיד: "אנחנו צריכים לשנות את מערכת ההפעלה של המדינה. מציקה לי שאלה שלא נותנת לי מנוח – 'של מי המדינה?'. תענו לי על השאלה הפשוטה הזאת, תענו לעצמכם. זו השאלה שבגללה אני כאן. המדינה לא שייכת לקבוצות אינטרסים ולוביסטים, טייקונים שרוצים תספורות על כספי הפנסיה שלנו, או מפלגות שמשתלטות על ועדת הכספים או מאיימות על פירוק הקואלציה, ולא שייכת לפוליטיקאים ששכחו מה התפקיד האמיתי שלהם. היא לא שייכת למי שהפכו את הכנסת והממשלה למועדון חברים סגור. והם טועים, כי המדינה שייכת לנו, מי שמשלמים מסים, שהולכים למילואים".

לפיד תקף את המפלגות החרדיות כשאמר: "התהליך הזה בו כולם יודעים שהמדינה מתפוררת מבפנים אך אין איך למנוע – נעמוד בחיבוק ידיים ונראה איך הכסף שלנו הולך לקנות דירות לחברים של אריאל אטיאס ולתספורות של הטייקונים ולא נעשה כלום, נגיד שאי אפשר לשנות ונשב בחיבוק ידיים. אני לא מוכן להתייאש מראש ולא חושב שהכל אבוד. אני רוצה לתת זווית אחרת – לא ישתיקו אותנו ולא יפחידו אותי".

"תראו איך מפלגה מסוימת תופסת את ועדת הכספים ומנהלת את המדינה. זו ההוכחה שתמיד יש מה לעשות".

האם דבריו יעזרו לו להתאושש בסקרים או שמא הוא ימשיך בצניחה? ימים יגידו.