צפו: כחלק מלקחי "צוק איתן", יחידת החילוץ הארצית תרגלה חילוץ ממנהרות

לצד התווך התת-קרקעי תרגלו לוחמי המילואים של היחידה מגוון מתארים מורכבים, ביניהם חילוץ מתוך פיר מעלית וחילוץ מתוך מבנה רב קומות • בעימות הבא יוכנסו כוחות חילוץ גדולים יותר לשטח הלחימה

במסגרת לקחי "צוק איתן": יחידת החילוץ הארצית (יחצ"א) של פיקוד העורף תרגלה לראשונה חילוץ ממנהרות כחלק מתרגיל מקיף שנערך בשבוע שעבר.

"הלקח המרכזי שעלה כתוצאה מהמבצע האחרון הוא הצורך ביכולת חילוץ במתאר התת-קרקעי תחת אש", אמר מפקד היחצ"א, אל"ם (מיל') דודי מזרחי. "אנחנו מתרגלים תרחישי חילוץ מורכבים ומגוונים כשהמרכזי מביניהם הוא החילוץ ממנהרות. המטרה היא שיחידת החילוץ תהיה מוכנה לתרחיש זה בצורה המיטבית ותכיר את האתגרים שעומדים מולה. אנחנו פועלים על מנת לבצע את העבודה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר".

במהלך מבצע ׳צוק איתן׳ פעלו לוחמי חילוץ והצלה מהנפה הסדירה של פיקוד העורף בתוך שטח הלחימה על מנת לתת מענה חילוץ לכוחות. כחלק מהתאמת היכולות של כוחות החילוץ והצלה בפיקוד העורף לתמונת האיומים, בעימות הבא צפויים להיכנס כוחות חילוץ גדולים יותר אל שטח הלחימה. "יחידת החילוץ הארצית של פיקוד העורף תהיה נוכחת בכל מקום אליו תקרא ותציל חיים", הדגיש אל"ם (מיל') מזרחי.

קרא עוד:

[postim]

ההנחה כי בעימות הבא העורף הישראלי יהיה חשוף למטחי רקטות גדולים מאלה שהכיר עד כה דורשת מכוחות החילוץ להיות מוכנים למגוון רחב של מתארים, ביניהם גם מתארים מורכבים. במהלך התרגיל התאמנו הכוחות על חילוץ מבניין רב קומות, מבין שברי זכוכית ומתוך פירי מעליות.

"בתרגיל הנוכחי אנחנו מתרגלים את המתארים המורכבים ביותר, מהתווך התת-קרקעי ועד לבניינים רבי קומות", אמר מפקד פלוגה ביחצ"א, סא"ל לירון שפירא. "היחצ"א הינה יחידה שמוכנה לבלתי צפוי – בגובה, מתחת לאדמה, באירועים גדולים וקטנים, פשוטים ומורכבים כאחד".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *