שר הביטחון יעלון הבהיר: "לא נסבול ניסיונות לפגוע בנו ונדע להגיב בעוצמה כלפי כל ניסיון שכזה" • הצהרתו של יעלון מביאה את העמדה הישראלית לשינוי מתבקש שלא להכיל תגובה חיזבללאית בעקבות ההשתהות הארוכה

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר בסוף השבוע (שישי) במפקדת פיקוד הצפון להערכת מצב בעקבות ההתחממות בגבול.

הערכת המצב המיוחדת במפקדת פיקוד הצפון בצפת, נערכה בהשתתפות שר הביטחון יעלון, אלוף הפיקוד אביב כוכבי, ראש אמ״ץ אלוף יואב הר אבן ובכירי הפיקוד. במהלך הערכת המצב קיבל שר הביטחון יעלון סקירות על מוכנות הכוחות בגזרה הצפונית.

במהלך הערכת המצב אמר שר הביטחון יעלון: ״עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכל ניסיון לאתגר אותנו, נוכח הקריאות הנשמעות בצד השני. חשוב להמשיך לשמור על קור רוח וסבלנות, ולדעת להגיב באופן המתאים ביותר, כזה שיבהיר לכל מי שינסה לפגוע בנו, שלא נסבול התגרויות מכל גזרה שהיא. ישראל תראה בממשלות, במשטרים ובארגונים שמעבר לגבולה הצפוני אחראיים למתרחש משטחם, ותדע לגבות מחיר בכל מקרה של פגיעה בריבונות הישראלית, באזרחים ובחיילים. לא נסבול נסיונות לפגוע בנו ונדע להגיב בעוצמה כלפי כל ניסיון שכזה. אני קורא לתושבי הצפון ומטיילים באזור לשמור על שגרה, ולהישמע להוראות צה״ל במידת הצורך. נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל״.

תמונה מביקורו של שר הביטחון מפיקוד צפון (1) (2000x1331)

קרא עוד:

[postim]

ביקורו של יעלון בצפון, נערך על רקע המתיחות גואה בגבול הצפוני של המדינה, בעקבות מתקפה בה נהרגו 12 איש בשיירת חיזבאללה שנסעה בצד הסורי של רמת הגולן.

החיזבאללה הבטיח כי ינקום בישראל, שהיא זו העומדת מאחורי ההתקפה בה נהרגו שישה מלוחמיהם, ושישה חיילים ממשמרות המהפכה האיראניים, בהם קצין בכיר. ישראל לא אישרה ולא הכחישה כי ביצעה את התקיפה.

הגנרל האיראני, מוחמד אלחדאדי, שימש כיועץ חיצוני לחיזבאללה במלחמתם נגד ג'בהת א-נוסרה, השותפים האזוריים של אל-קאעידה.

בין ההרוגים של חיזבאללה בתקיפה היה ג'יהאד מורנייה, בנו של מפקד חיזבאללה עימאד מורנייה, שנהרג בשנת 2008 כאשר מכונית תופת התפוצצה בסמוך אליו בדמשק.