זוהו פגיעות מדויקות במטרות ארטילריה השייכות לצבא סוריה • שר הביטחון: "משטר אסד אחראי לירי משטחו לעבר ישראל" • אזעקת שווא במרחב הגולן סמוך לחצות

צה"ל תקף הלילה מטרות ארטילריה השייכות לצבא סוריה, זאת בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע אתמול ללא נפגעים או נזק לעבר מרחב רמת הגולן והחרמון. זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

התקיפה הלילה מצטרפת למתקפה המיידית של כוחות הארטילריה מאגד 282, שתקפו את מקור הירי בהצלחה עוד במהלך היום. בישראל משוכנעים כי הירי בוצע ע"י חיזבאללה הפועל מתוך עמדותיו של צבא אסד. ישראל אינה חוששת לפעול נגד המדינה 'המארחת' ובצה"ל הבהירו כי הם רואים במשטר הסורי כאחראי לנעשה בשטחו, ויפעלו בכל זמן ובכל דרך שיראו לנכון כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל.

קרא עוד:

[postim]

שר הביטחון, בוגי יעלון, התייחס לתקיפת חיל האוויר הלילה בסוריה, ואמר כי "תקיפת חיל האוויר הלילה בשטח שבשליטת אסד בסוריה כלפי מטרות משטרו, היא מסר ברור שלא נסבול כל ירי לעבר שטח ישראל והפרה של ריבונותנו, ונגיב בעוצמה ובנחישות.

"כפי שמשטר אסד אחראי לירי משטחו לעבר ישראל, כך אנו נדע לגבות מחיר כבד מכל משטר או ארגון אשר משטחו תופר ריבונותנו ויבוצע ירי כזה או אחר לעבר ישראל. אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום ולהיות סובלניים כלפי פעולות טרור וניסיונות לפגוע באזרחינו וחיילינו" אמר יעלון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר לירי שבוצע לעבר ישראל אתמול בצהריים, ואמר כי "מי שמנסה לאתגר אותנו בגבולותינו יגלה שאנחנו ערוכים להגיב בעוצמה". נתניהו שהשתתף בכנס שגרירים ודיפלומטים לציון יום השואה הבינלאומי במוזיאון "יד ושם", הבהיר כי ישראל רואה בחומרה את ההתקפה עליה משטחה של סוריה. אמירה נחרצת עם תג מחיר שנגבה הלילה בתקיפת חיל האוויר, "מי שמשחק באש – יחטוף אש" אמר ראש הממשלה.