"אם מישהו בחיזבאללה חושב שבזמן בחירות יוכל לאיים ולפלג אותנו הוא טועה טעות מרה" אמר יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג שסייר בגבול הסורי עם המועמד למשבצת שר הביטחון עמוס ידלין • ראש הממשלה נתניהו: "צה"ל ערוך לפעול בעוצמה בכל הגזרות"

אחרי ההתייחסויות המחמירות במערכת הביטחון, גם המערכת הפוליטית נסחפת לשיח הבטחוני, והמועמדים השונים מציגים עמדות קרב מחודדות.

יו"ר העבודה ומועמדה לראשות הממשלה ח"כ בוז'י הרצוג, שהה באותה עת בסיור לימודי-ביטחוני על גבול סוריה, יחד עם האלופים עמוס ידלין ואייל בן ראובן, וח"כ לבני, כאשר התרחש האירוע החמור בהר דב. הרצוג אמר כי "לא נסכים בשום אופן למציאות של ירי מתמשך, לא בדרום ולא בצפון – ומי שינסה יוכרע על ידינו בעוצמה. אם מישהו בחיזבאללה חושב שבזמן בחירות יוכל לאיים ולפלג אותנו הוא טועה טעות מרה – במאבק בטרור אין קואליציה ואופוזיציה" הבטיח הרצוג.

בהתייחסו להשלכות של מו"מ כולל על גזרת הגולן, אמר "רמת הגולן היא מחוץ לתחום -אין ולא יהיה עליה שום דיון, מכיוון שמדובר בחזית הביטחון של ישראל ונעשה הכל כדי לשמור על ביטחון התושבים בה".

קרא עוד:

[postim]

ח"כ יצחק כהן שנפגש היום עם סטודנטים אמר כי "זוהי תזכורת כואבת למציאות החיים שבה עם ישראל היושב בציון שרוי בה. 'בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם'". ח"כ כהן הצטרף לרוח הפיוס הנושבת מן האופוזיציה "עלינו מוטלת החובה להתאחד 'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק".

שר החוץ אביגדור ליברמן, אמר היום במהלך פגישתו בבייג׳ינג עם מקבילו הסיני וואנג אי, כי הוא סבור שיש לשנות את הגישה שבה נקטה ישראל עד היום ולהגיב על ירי של טילים לעבר שטחנו הריבוני בצורה קשה מאד ולא פרופרציונאלית, כפי שהיו מגיבות סין או ארה״ב לארועים דומים. השר ליברמן אמר לעמיתו הסיני כי הוא מצפה שישראל תקבל תמיכה מידידותיה בעולם לתגובה כזו, כחלק מכך שהעולם כולו צריך לאמץ גישה חדשה להתמודדות עם הטרור, גישה שתהיה קשה וחמורה ולא תסבול פרובוקציות כמו אלו שראינו היום מחיזבאללה.

גם ח"כ לבני ששהתה יחד עם הרצוג בגבול הסורי אמרה כי "בין אם זה איראן דרך חיזבאללה או הסורים – פגיעה בחיילים או באזרחים תענה ביד קשה וללא פשרות על ידי צה״ל", לבני הדגישה כי חיזבאללה הוא חלק מציר איסלאמיסטי קיצוני במזרח התיכון "נפעל נגדו בכוח, והצבא יודע לעשות זאת באופן מדויק, כואב ואחראי.

מוקדם יותר, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס בשדרות כי הוא מציע לכל מי שמנסה לאתגר אותנו מגבול הצפון, לראות מה קרה כאן, לא רחוק מהעיר שדרות, ברצועת עזה. החמאס ספג בקיץ האחרון את המכה הקשה ביותר מאז הקמתו, וצה"ל ערוך לפעול בעוצמה בכל הגזרות.