עשרות הרוגים במתקפת טרור בחצי האי סיני

ג'יהאדיסטים פוצצו אתמול מכוניות תופת, ירו פצצות מרגמה וניהלו חילופי אש כבדים עם כוחות הצבא המצרי המוצבים בסיני. עשרות בני אדם נוספים נפצעו. ארגון מקומי המזוהה עם המדינה האיסלאמית נטל עליו את האחריות

בסיני אירעה אתמול בערב מתקפת הטרור משולבת חריגה בחומרתה. איסלאמיסטים תקפו את מטה הצבא המצרי באל-עריש וביצעו פיגועי טרור נוספים ברפיח המצרית ובסואץ. רשת סקיי בשפה הערבית דיווחה שמכונית תופת התפוצצה באל עריש ליד פונדק דרכים המשמש את קציני וחיילי חטיבה 101, בעת שרבים מהם היו בתוכו, ולאחר מכן תקפו במרגמות את מטה החטיבה הסמוך וניהלו חילופי אש כבדים עם החיילים המצריים.

על פי סוכנות הידיעות הממשלתית MENE התפוצצו מכוניות תופת נוספות, אך לא נמסרו פרטים. היומון הממסדי 'אל-אהראם' הודיע שמשרדיו בעיר הממוקמים מול מטה החטיבה נהרסו כליל ולפחות שישה בני אדם נהרגו, אך לא ברור אם המתקפה כוונה גם נגד העיתון או שהפגיעה בו היתה בגלל סמיכותו למטה הצבא. בנוסף נהרג קצין בכיר בצבא המצרי במתקפה על מחסום דרכים בעיר רפיח ומטען צד קטל שוטר בסואץ.

ארגון 'אנסאר בית אל-מקדס' שנשבע אמונים למנהיג ארגון 'המדינה האיסלאמית', נטל עליו את האחריות למתקפות הטרור. ארגון המדינה האיסלאמית מנסה להשליט בכוח הזרוע את חוקת האיסלאם במדינות המוסלמיות במזרח התיכון, ומבצע מעשי זוועה בשטחי שתחת מרותו ובאזורים בהם הוא נלחם. בעקבות הצלחתו להשתלט על אזורים רבים בעיראק השסועה ובסוריה הנתונה במלחמת אזרחים, הפך הארגון הקיצוני לסמל עבור איסלאמיסטים רבים בכל רחבי העולם, וארגוני טרור מקומיים במדינות שונות הודיעו על הזדהותם עימו וקבלת מרותו של מנהיגו השייח' אבו-באכר אל בגדדי.

מאז נפילת משטרו של הנשיא מובארק לפני כארבע שנים מנסים גורמים ג'יהאדיסטים להשתלט על סיני, ומאות בני אדם, רובם אנשי ביטחון מצריים, נהרגו באירועי טרור רבים בחצי האי. לפני כשלושה חודשים נהרגו עשרות חיילים במתקפה של 'אנסאר בית אל-מקדס' על עמדה צבאית צפונית לאל-עריש, סמוך מאוד לרצועת עזה. הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי האשים אז 'גורמים זרים', כפי הנראה אנשי חמאס מעזה, בסיוע למתקפה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן