הליכוד ערך היום מסיבת עיתונאים בה האשים את ארגון השמאל V15 (ניצחון 2015) בניהול קמפיין לא חוקי נגד ראש הממשלה נתניהו ובגיוס תרומות אסורות מגורמים זרים בחו"ל

במסיבת עיתונאים שנערכה היום בצהריים בתל אביב, בהשתתפות עורך הדין של משפחת נתניהו דוד שמרון וח"כי הליכוד מירי רגב, יריב לוין, ציפי חוטובלי ואופיר אקוניס, האשים הליכוד את ארגון V15 ואת מפלגת המחנה הציוני במעשים פליליים, וטען כי הארגון המנהל קמפיין רחב בעד החלפת השלטון מופעל על ידי עמותות הקשורות במישרין למפלגת המחנה הציוני וממומנות בידי גורמי ממשל בחו"ל, בהם הממשל האמריקאי, דבר המנוגד לחוק הבחירות האוסר הפעלה של ארגונים אזרחיים על ידי מפלגות פוליטיות וקבלת תרומות ללא דיווח.

עו"ד שמרון אמר במסיבת העיתונאים כי "נעשה על ידי מפלגת העבודה והשמאל ניסיון לקנות שלטון בכסף… מיליוני דולרים שמקורם באנשי שמאל מחו"ל מוזרמים כעת לממן את הקמפיין להפלת בנימין נתניהו והליכוד".

עוד טען כי "שני החוקים, חוק מימון מפלגות וחוק בחירות (דרכי תעמולה) נעברו ברגל גסה על ידי מפלגת העבודה והתנועה שרצות יחד תחת הכותרת המחנה הציוני, על ידי מרצ ועל ידי שורה של גופים וארגונים בהם ארגון ניצחון 2015. הארגון מגייס כספים ומבצע פעילות תיאום ארגוני וביצוע תעמולה כהגדרתה על ידי מבקר המדינה גולדברג שכיהן בעת פרשת עמותות ברק. V15 מעודד אנשים להצביע נגד הליכוד, כלומר מבצע תעמולה אסורה".

שמרון קשר בין מפלגת המחנה הציוני לבין הארגונים, ואמר כי "שניים מהמועמדים לכנסת הם מראשי 'קול אחד', יואל חסון ודני עטר. שניהם מועמדי המחנה הציוני לכנסת והם מראשי קול אחד שמממנת את V15.

יש כאן זיקה פוליטית מובהקת. אנחנו רואים כאן פעולה עבריינית שתכליתה קניית בחירות בכסף שאין להשתמש בו. המימון של V15 על ידי הקרן החדשה לישראל – תאגיד שמממן תאגיד שמממן מפלגה. זאת הפרה של כללי המימון וגם בעבירות פליליות של ממש".

V15 הוא ארגון אשר הוקם לפני כחודש וחצי על ידי מספר פעילי שמאל, ומטרתו המוצהרת לעורר את דעת הקהל נגד שלטון הליכוד ולגרום למהפך בבחירות. הארגון מגדיר את עצמו כ'ארגון פוליטי א-מפלגתי', וממומן על ידי מספר אילי הון יהודיים, בעיקר תושבי חוץ, ביניהם המיליארדר האמריקני דניאל אברהמס ואיש העסקים המקסיקני דניאל לובצקי. לטענת הארגון, אין שום קשר בינו לבין כל גורם פוליטי בארץ או בחו"ל ומימונו כשר וחוקי לחלוטין. בניגוד למפלגות, ארגונים אזרחיים אינם מחויבים לדווח על מקורות המימון שלהם ויכולים לקבל תרומות מגורמי חוץ ללא הגבלת סכום.