הדו"ח יפורסם ב-17 בפברואר, חודש בדיוק לפני הבחירות; המבקר יוסף שפירא: "קיים חשש לפלילים ולפגיעה בטוהר המידות"; הדו"ח לא יעסוק ברעייתו של ראש הממשלה, אשר אינה נתונה תחת סמכותו של המבקר

עקב הסערה הציבורית, נפגש היום מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ומסר לו את כל החומר שנאסף במשרדו אודות התנהלות מעונות ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפרשות השונות שנקשרו בשמו בשנים האחרונות. במכתב שצירף השופט שפירא, ציין כי החומר שהועבר כולל עניינים שאינם בסמכות משרד המבקר וכי בחלק מהפרשות קיים חשש לפלילים ולפגיעה בטוהר המידות.

לאחר הפגישה הוציא משרד המבקר הודעה, בה נאמר כי הדו"ח המלא של מבקר המדינה בנושא יפורסם ביום ג', 17 בפברואר, ארבעה שבועות בדיוק לפני הבחירות. עוד נמסר כי יפורסמו גם דו"ח מעקב על התנהלות בית נשיא המדינה ודו"ח על מינהל הכנסת.

לפני מספר ימים פורסם בעיתון הארץ, כי דו"ח המבקר על בית ראש הממשלה כבר הושלם לפרסום, אך משרד המבקר משהה אותו בכוונה תחילה עקב פניה של גורמים הקשורים לראש הממשלה, אשר חוששים כי פרסומו יפגע בתדמיתו הציבורית של נתניהו ויסב לו נזק בבחירות.

דו"ח המבקר צפוי למתוח קשה על התנהלות בזבזנית ולא מבוקרת במעונות ראש הממשלה נתניהו, חוץ מפרשת הבקבוקים שפורסמה לאחרונה, מדובר בין השאר על רכישת ארוחות יוקרה במאות אלפי שקלים, פרשת ריהוט הגן, ההוצאה הכבדה על נרות ריחניים ועוד.

הערב פורסם ב-ynet כי בין החומרים שהועברו ליועץ המשפטי צ'ק פרטי על איסוף בקבוקים בסך 4,000 של משפחת נתניהו לפקודת משרד ראש הממשלה, תצהירים שנוגעים לפרשות השונות ובכללם התצהיר של מני נפתלי (אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, אשר תבע אישית את משפחת נתניהו ופרסם נגדה דברים קשים), חשבוניות ותעודות משלוח של ריהוט גן.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "אנו נתייחס לדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה כשיתפרסם – ויוכח שהכול נעשה כדין. ביחס לטענות של מני נפתלי, שאינן כלולות בדוח ההוצאות שיימסר על ידי המבקר, מדובר בשקרים והשמצות והם יתבררו ככאלה. לאחרונה, מתנהל קמפיין תקשורתי מתוזמן ומתוזמר, שנועד להלך אימים על מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשות נתניהו".