נתניהו אירח את ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני בביקורו בישראל

נתניהו וג'וליאני ביקרו היום במרכז למורשת בגין; האורח הביע תמיכה נחרצת בנאומו הצפוי של ראש הממשלה בקונגרס האמריקני בחודש הבא ובמאבקו בגרעין האיראני. "אם מישהו מאיים להרוס אתכם, אתם לא נותנים לו את הנשק"

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום במרכז למורשת בגין בירושלים, שם אירח את רודי ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר. ג'וליאני הביע תמיכה בלתי מסויגת במסעו הצפוי של נתניהו לארצות הברית כדי לנאום בפני הקונגרס נגד ההסכם המתגבש בין המעצמות לאיראן בנושא הגרעין, על אף הביקורת מקיר לקיר שנשמעה בארה"ב כלפי נתניהו, בה הואשם בהשפלת הנשיא אובמה ובקלקול יחסיה האסטרטגיים של ישראל עם ארה"ב.

ג'וליאני אמר בביקור כי ההסכם המתגבש בין המעצמות לאיראן יהיה הסכם מסוכן אם לא יחסל לחלוטין את יכולתה להשיג נשק גרעיני. הוא הוסיף כי איראן גרעינית תסכן לא רק את ישראל אלא גם את ארצות הברית.

לדברי ג'וליאני, ראש הממשלה מתנהג באחריות לאור הנסיבות. "אני מעריץ את החלטתו של נתניהו לדבר על הנושא האיראני ואני מאמין שאין לו ברירה אחרת", אמר. "כל ראש ממשלה כאן חייב לעמוד איתן נגד איראן. אם מישהו מאיים להרוס אתכם, אתם לא נותנים לו את הנשק, אלא אם כן יש לכם בעיה. מנהיג חייב לעמוד נגד כך. זה מה שמנחם בגין ורונלד רייגן, שניהם גיבורים שלי, היו עושים, וכל מנהיג אחר שהיה מנהיג את ישראל היה מתנהג בצורה דומה".

הוא ציין עוד, כי "אזרחי ישראל צריכים לדעת שארצות הברית היא דמוקרטיה ויש בה, כמו כאן בישראל, דעות שונות. אך ישנה גם תמיכה גדולה מאוד בישראל בעמדה שהסכם עם איראן חייב למנוע מאיראן כל יכולת גרעינית. אין לי ספק מה רייגן היה אומר: 'נשק גרעיני לא צריך להיות בידיהם של אנשים לא אחראיים, בטח לא בידי הממשל האיראני המסוכן'".

נתניהו בירך את ג'וליאני, אשר זכה בשעתו להערצה רבה בארצו על התמודדותו ומנהיגותו בעת אסון נפילת מגדלי התאומים. "הוא מנהיג אמתי. אני שמח לארח אותו כאן, במרכז למורשת בגין, כדי להציג בפניו את חייו של מנהיג דגול של מדינת ישראל, שגילה גם הוא נחישות גדולה במאבק נגד הטרור ומול איומים קיומיים על מדינת ישראל", אמר.

ראש הממשלה הוסיף עוד, כי "הביקור הזה מגיע בעיתוי מיוחד, משום שהולך ומתגבש הסכם אפשרי בין המעצמות לבין איראן – הסכם שיסכן את מדינת ישראל. ההסכם משאיר בידי איראן יכולות לייצר הרבה פצצות גרעין. הוא הסכם שמסוכן לא רק לנו, אלא גם לעולם כולו. האחריות שלי היא לעשות כל מה שביכולתי כדי למנוע הסכם כזה. זו מורשת בגין ואני הולך בעקבותיה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן