יעקב אילון - מגיש מהדורת החדשות של ערוץ 10, יעזוב את חברת החדשות בסוף אפריל • לדבריו, העתקת אולפן החדשות מגבעתיים לירושלים לא מאפשרת לו עבודה תקינה • פרישתו מגיעה קצת למעלה משנה אחרי התפטרותה של המגישה חיימוביץ'

יעקב אילון – מגיש המהדורה המרכזית של חדשות 10, עוזב את המהדורה, אותה הגיש מאז הקמת חברת החדשות של הערוץ לפני כעשור.

קרא עוד:

[postim]

אילון הודיע על עזיבתו היום (ב') בשיחה עם מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי. לדבריו, הסיבה המרכזית לפרישתו היא חוסר יכולתו לתפקד כראוי עם העתקת אולפן החדשות של הערוץ מגבעתיים לירושלים. אילון ימשיך להגיש את המהדורה עד סוף חודש אפריל.

העזיבה הדרמטית, מגיעה קצת למעלה משנה אחרי פרישתה הדרמטית לא פחות של מיקי חיימוביץ', שהגישה את המהדורה לצד אילון במהלך השנים האחרונות.

במכתב שהוציא אילון במערכת החדשות של הערוץ, כתב: "רובכם עדים לפרקטיקה האווילית שמתרחשת מדי ערב במהדורה המרכזית מאז 1 בינואר, שבמהלכה עבדכם אורז כל יום את מטלטליו ונוסע לבדו לירושלים כדי להגיש משם מהדורת חדשות".

"גם אם הצופים לא לגמרי מבינים שאת תמונת האולפן מקרינים מאחורי בצורה אלקטרונית, הם שמים לב למשל שאין יותר ראיונות באולפן החדשות ושלאחרונה חווינו רצף תקלות טכניות שלא היו כבר שנים. שלא לדבר על שורה של טעויות תוכן שנובעות משיבושים בתיאום. הפרקטיקה חסרת התקדים הזו, שבה מגיש המהדורה יושב בגלות בלי יכולת לדבר עם כתבים ועורכים, בלי יכולת לצפות בכתבות ובניתוק מוחלט מהמערכת, איננה יכולה להמשך. אבל היא תימשך".

"אחסוך מכם את כל הפלפולים הרגולטוריים שהביאו ל'פיתרון' הקלוקל הזה. אין בינם ובין טלוויזיה נורמלית שום דבר – רק פגיעה באיכות המהדורה ובצופים. הסכמתי לטירוף הזה לזמן מוגבל, נוכח הטענה שזה 'יציל' את ערוץ 10. אז הערוץ ניצל והזמן עבר, אבל תנאי העבודה הבלתי אפשריים האלה נשארו. את דברי הפרידה וההספדים נשאיר להזדמנות אחרת".

בהנהלת הערוץ טרם החליטו אם לצרף מגיש נוסף, כאשר בעקבות פרישתו, תישאר נכון לעכשיו תמר איש שלום המגישה היחידה של מהדורת החדשות בערוץ 10.