יו"ר מפלגת כולנו התראיין הבוקר לגלי צה"ל, שם אמר עוד כי נתניהו וממשלות הליכוד איבדו את החמלה ואת הרגישות החברתית • כחלון הציג את דרישת הסף: "לא אכנס לממשלה בלי שאקבל את מנהל מקרקעי ישראל"

יו"ר מפלגת 'כולנו', השר לשעבר מטעם הליכוד משה כחלון, אמר הבוקר בראיון לעיתונאי רינו צרור בגלי צה"ל, כי הוא אינו פוסל אף ממשלה שתקום בראשות מי שיהיה, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו או יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, והוא רואה את עצמו כשר בכיר בכל קואליציה עתידית. "אני אשב בכל ממשלה, כמובן עם קווי יסוד נורמליים, סבירים", הבהיר.

כחלון תקף קשות את ממשלות ישראל בשנים האחרונות, ואף הטיל אחריות אישית על ראש הממשלה נתניהו בתחום המצב הכלכלי הקשה של מעמד הביניים והשכבות החלשות, לטענתו, נתניהו מעדיף לעסוק בענייני ביטחון ולהעלות אותם לסדר היום הציבורי, כדי לדחוק הצידה את הנושאים החברתיים החשובים יותר. "הציבור הוסט לימין ולשמאל, זו מדיניות מכוונת. אף אחד לא רוצה לפתור את הבעיות החברתיות".

קרא עוד:

[postim]

לשאלת המראיין אודות מידת אחריותו למדיניות זו של הממשלה, אשר היה שותף בה כשר הרווחה והתקשורת (בממשלת נתניהו השניה), השיב כחלון כי שר מוגבל לתחומי אחריותו, ועושה כפי יכולתו ובכפוף לתקציב אשר עומד לרשותו, אבל הסמכות והאחריות הכוללת היתה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר כשל במשימתו הראשית – להנהיג מדיניות של רווחה ורגישות חברתית.

בנוגע לדרישותיו במשא ומתן הקואליציוני לאחר הבחירות, אמר משה כחלון כי תנאי הסף היחיד שלו לכניסה לכל ממשלה עתידית יהיה קבלת מינהל מקרקעי ישראל לתחום אחריותו. הוא הוסיף כי הוא חושב שיקבל "מספיק מנדטים כדי לדרוש את תיק האוצר", אולם אם יקבל מספר מנדטים נמוך הוא לא יוכל לעמוד על דרישה זו.