נשיא המדינה רובי ריבלין ערך היום פגישת היכרות רשמית עם כ-50 מראשי הרשויות הערביות בישראל • בפגישה נדונו נושאי שילוב ופיתוח של המגזר הערבי • הנשיא צידד בטענות הקיפוח והסכים לראשי הרשויות: "צריך להקים עיר ערבית נוספת"

נשיא המדינה ראובן ריבלין אירח היום בלשכתו בירושלים כ-50 ראשי רשויות מקומיות מהמגזר הערבי בישראל, לפגישת היכרות רשמית, ראשונה מאז נכנס לתפקידו לפני כחצי שנה.

הנשיא ברך את ראשי הרשויות, ציין כי ביתו פתוח בפניהם וברכם בברכה הערבית המסורתית 'אהלן וסהלן'. בראשית דבריו הביע את תנחומיו הכנים למשפחות בח'ורה שאיבדו את יקיריהן באסון התאונה לפני יומיים. הנשיא הדגיש עד כמה המפגש חשוב ורב משמעות: "לא צריך לחכות לזמן משבר כדי להיפגש, עלינו ליזום וליצור ערוצי הידברות קבועים לאורך זמן.

ריבלין הוסיף כי "המיעוט הערבי כיום, כבר איננו מיעוט, ויש צורך בהתאמת המערכת השלטונית והמוניציפלית למאזן החדש שנוצר בין כלל חלקי החברה הישראלית. באתי היום בעיקר לשמוע ולהקשיב אבל יש בי רצון אמתי לשנות ולקדם את מעמדו של המגזר הערבי בקרב אזרחי ישראל.

קרא עוד:

[postim]

במהלך הפגישה דנו המשתתפים בהיבטי שילוב ויוזמה במגזר הערבי ובנושאים נוספים שעל סדר היום הציבורי. ראשי הרשויות הציגו בפניו את העניינים שבראש סדר העדיפויות במגזר, בהם האבטלה, הקשר הבעייתי עם משטרת ישראל, אי האמון במוסדות השלטון והיעדר חזון לפיתוח וצמיחה.

הנשיא וראשי הרשויות סיכמו על הקמת צוותי עבודה שינוהלו על ידי בית הנשיא לפתרון הסוגיות שעלו במהלך המפגש.

רובי ריבלין נועד עם ראשי רשויות ערביות 1